Zajímavé záznamy setkání Windows User Group


Perex_WUGNa setkáních Windows User Group se během posledního měsíce uskutečnilo několik velmi zajímavých přednášek. Pokud jste se na ně chystali, ale časové důvody vám nedovolily se zúčastnit, nemusíte zoufat, organizátoři WUG totiž zajistili nahrávání a vy si tak můžete záznam akce vychutnat online odkudkoliv.

K dispozici jsou mimo jiné:

Jak Active Directory nakládá s Vaším heslem
Michael Grafnetter, MSP
Kde a v jaké podobě ukládá Active Directory hesla uživatelů? Nakolik obstojí zabezpečení hesel ve Windows v porovnání s Linuxem? Lze si nastavit jednoznakové heslo, i když to politika zakazuje? Je možné do AD přemigrovat hesla z jiných systémů? Nakolik je (ne)chráněno heslo v unattend.xml souborech? Jak bezpečně spravovat hesla lokálních účtů Administrator pomocí Group Policy? Kde jsou uloženy záložní klíče pro BitLocker? Zúčastněte se této dobrodružní exkurze do bezpečnosti Active Directory a dovíte se odpovědi nejenom na tyto otázky.

Licencování Microsoft produktů pro IT správce
Radek Žalud, DAQUAS
Srdečně Vás zveme na přednášku odborníka na licencování Microsoft produktů za společnosti DAQUAS, který Vás v prakticky orientované přednášce provede licenčními modely nejčastěji používaných serverových technologií Microsoftu. Těšit se můžete na prezentaci praktických scénářů licencování Windows Serveru, SQL Serveru, Exchange a SharePoint Serveru, které budou prezentovány na praktických příkladech se zaměřením na nejčastější licenční chyby, jako je licencování koncových uživatelů a uživatelů přistupujících ze sítě internet, integrace produktů a s tím související fenomén pravidla multiplexingu, licencování virtualizovaných prostředí popřípadě licencování propojení s prostředím Cloudu a licencování v Microsoft Azure. Pokud bude čas, ve zkratce bychom mohli zavadit i o licencování Windows Desktopu a Office aplikací.

Kompletní přehled záznamů nejen z WUG akcí (najdete zde třeba i záznamy z konference MS Fest) je k dispozici na stránkách Windows User Group.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content