Setkání Windows User Group – březen 2015


Tento měsíc z větší části věnujeme vašim datovým základním. Jak optimalizovat a monitorovat váš SQL Server a jak využít Excel pro BI analýzy. Pokud uvažujete o certifikaci na klientské operační systémy Windows, je nyní ten pravý čas. Až do konce května můžete získat zdarma druhý pokus ke splnění zkoušky. Zároveň ke všem zkouškám na Windows 8 získáte poukaz na zkoušku na nové Windows 10.

Brno - Nasazení Continuous Delivery s využitím TeamCity
3. března 2015 od 17:00 - Jiří Pokorný
Většina firem má nasazen nějaký Continuous integration (CI) server. Málo firem ovšem dojde až tak daleko, aby z automatizace těžil celý vývojový proces. Při řešení konfigurace středně velkých projektů jsem se setkal s tím, že řešení problémů takto rozsáhlých projektů nejsou nikde prakticky vysvětleny. Proto si prakticky krok za krokem ukážeme, jak nastavit dva různé scénáře ASP.NET projektu k dosažení Continuous delivery.

Praha - Monitorování SQL Serveru
12. března 2015 od 17:30 - David Hlaváček
Wait types, Extended Events, Data Collector aneb monitorujeme SQL Server

Brno - Optimalizace SQL Serveru pro správce
16. března 2015 od 17:00 - Miloslav Peterka
Přednáška bude zaměřená na správu SQL Serveru pro optimalizaci výkonu. Seznámí vás s typickými nedostatky v oblasti správy a jejich odstraněním. Společně se podíváme, kde a jak hledat problematická místa a jak s nimi naložit v souladu s best practices.

Praha - ASP.NET MVC Best Practices
19. března 2015 od 17:30 - Tomáš Jecha (MVP)
Existuje mnoho materiálů o programování v ASP.NET MVC. Často se však věnují jen těm nejjednodušším scénářům a ukazují postupy, které ve větších aplikacích nejsou zdaleka vhodné. To může mít za následek opakující se kód, vysokou složitost při úpravách a nepřehlednost celého projektu.

Ostrava - Jak Active Directory nakládá s Vaším heslem
19. března 2015 od 17:00 - Michael Grafnetter
Kde a v jaké podobě ukládá Active Directory hesla uživatelů? Nakolik obstojí zabezpečení hesel ve Windows v porovnání s Linuxem? Lze si nastavit jednoznakové heslo, i když to politika zakazuje? Je možné do AD přemigrovat hesla z jiných systémů? Nakolik je (ne)chráněno heslo v unattend.xml souborech? Jak bezpečně spravovat hesla lokálních účtů Administrator pomocí Group Policy? Kde jsou uloženy záložní klíče pro BitLocker? Zúčastněte se této dobrodružní exkurze do bezpečnosti Active Directory a dovíte se odpovědi nejenom na tyto otázky.

Brno - Excel a Self Service nástroje pro Business Intelligence
31. března 2015 od 17:00 - Jiří Neoral
Chcete se seznámit s oblastí Business Intelligence a nástroji dostupnými na platformě Microsoft? Na přednášce se seznámíte, jakou problematikou se BI zabývá, porovnáme si tradiční přístup proti Self Service. Představíme si Excelové Self Service nástroje na praktických ukázkách. O své reporty a analýzy se podělíme v Office 365. Přednáška je vhodná pro účastníky, kteří o BI zatím neslyšeli, ale přijdou si na své i účastníci, kteří se v dané problematice pohybují.

- Petr Vlk (WUG, KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content