RSAT tools pro Windows 10 Technical Preview


Pokud chcete provádět vzdálenou správu serverů ze své pracovní stanice, potřebujete sadu nástrojů Remote Server Administration Tools (RSAT). Pro aktuálně dostupné Windows 8.1 a Windows Server 2012 R2 už jsou RSAT nástroje k dispozici nějakou dobu (viz dřívější článek na blogu), ovšem s uvolněním testovacích verzí Windows 10 Technical Preview a Windows Server Technial Preview je potřeba pokročit dál.

Pokud jste si výše zmíněné zkušební verze stáhli a mocně testujete, můžete do testování zahrnout i nedávno uveřejněné RSAT Tools pro Windows 10 Technical Preview, které jsou zdarma ke stažení na stránkách Microsoft Download Center.

Pro instalaci RSAT Tools potřebujete Windows 10 Technical Preview, build 9926 či vyšší, podporována je x86 i x64 platforma. Pomocí RSAT se následně můžete připojit k serverům instalovaným Windows Server Technical Preview, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2 a Windows Server 2008 (poslední dva po splnění nutných podmínek).

Stejně jako klientská a serverová verze nových operačních systémů, i RSAT nástroje jsou zatím v testovacím režimu a některá funkcionalita je omezená či zcela nedostupná (například správa DNS serverů či IPAM), proto není doporučeno instalovat tuto verzi nástrojů do produkčního prostředí. Stejné doporučení ovšem platí i pro Windows Server Technical Preview, takže není co řešit

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content