Tipy na zajímavé MVA kurzy


MVA_LogoBěhem posledních týdnů se na MVA vyrojilo poměrně hodně nových kurzů, mezi kterými mě zejména zaujaly následující:

Failover Clustering in Windows Server 2012 R2 -  V tomto kurzu se dozvíte, jaké jsou základní požadavky na failover cluster, jak cluster nasadit a validovat, jak optimalizovat konfiguraci sítě a úložiště a jak vytvořit Scale-Out File Server. Dozvíte se i best practices pro konfiguraci a optimalizaci vysoce dostupných virtuálních strojů v Hyper-V, pozornost je věnována také disaster recovery řešení za pomoci Hyper-V repliky a multi-site clusteringu. Kurz pokrývá i pokročilé techniky správy a řešení problémů a nevyhýbá se ani správě a dohledu clusterů pomocí System Center 2012 R2.

Identity and Access Management – Kompletní přehled o designu, nasazení, údržbě a dalších aspektech migrace ADFS do Microsoft Azure. Součástí kurzu je popis aktuálně dostupných řešení pro správu identit a možností přesunu těchto řešení do odpovídajících služeb v Azure, navíc se dozvíte, jakým způsobem řešit nejběžnější typy problémů v této oblasti.

Is your lack of a disaster recovery site keeping you up at night? – Kurz se zaměřuje na plánování a zprovoznění disaster recovery řešení pro virtualizované servery a aplikace z vlastního prostředí do Microsoft Azure. V kurzu zjistíte, jak funguje Site Recovery Manager, jak nastavit potřebné komponenty, jak vytvořit recovery orchestration plán a jak provést test failover.

- Kanty

Skip to main content