Setkání Windows User Group – únor 2015


Perex_WUGPřed několika dny bylo uvolněno nové sestavení Windows 10 pro testovací uživatelev rámci Preview programu. To je nyní dostupné i v českém jazyce a obsahuje několik zásadních novinek. Zkoušeli jste nový systém a jak se vám jeho funkce líbí? Podělte se s námi v diskusi pod článkem.

Ostrava - Azure SQL Database
5. února 2015 od 17:00 - David Gešvindr (MCSE, MSP, MCT)
Z pohledu databázového vývojáře a správce si společně představíme službu Azure SQL Database. Zaměříme se na to, jak se liší "databáze jako služba" od našeho klasického SQL Serveru, jaké přináší výhody a nevýhody. V přednášce se dále zaměříme na novinky, která tato služba v letošním roce nabídla a jejich praktický dopad na použitelnost celé služby. Stranou nezůstanou ani témata jako automatická údržba, optimalizace databáze či její zabezpečení.

Praha - MVVM a Knockout JS v praxi
12. února 2015 od 17:30 - Tomáš Herceg (MVP)
Ukážeme si, jak nejlépe navrhovat viewmodely, jak je překládat do javascriptu, jak spolupracovat s Kendo UI, dále si ukážeme pokročilejší použití pluginu Knockout Mapping, pobavíme se o klientské a serverové validaci, vysvětlíme si, jak Knockout používat z TypeScriptu a nakonec si ukážeme framework Durandal, který nám umožňuje psát Single Page aplikace v Knockoutu.

Praha - Microsoft Hyper-V Best Practices
19. února 2015 od 17:30 - Jan Marek (MCT, MVP, MCSE)
Tato přednáška má za cíl ukázat nejvhodnější možnosti konfigurace virtualizační platformy Microsoft Hyper-V. Na několika praktických příkladech si vysvětlíme, jak nakonfigurovat Hyper-V v oblasti hostitelů, virtuálních strojů, sítí, úložiště, vysoké dostupnosti a disaster recovery tak, aby byla zajištěna stoprocentní podpora, bezpečnost a výkon.

- Petr Vlk (WUG, KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content