CVZ akce – Provoz heterogenního datacentra, od virtualizace k hybridnímu cloudu


Přijměte pozvání na seminář, na kterém Vás čeká srovnání virtualizačních technologií od Microsoftu a VMware. V dnešní době je serverová virtualizace nejenom “trendy”, ale dalo by se říci i nutností. Mnoho organizací přemýšlí o tom, zda zvolit VMware nebo Hyper-V. Tento workshop provede srovnání obou virtualizačních platforem nezávislýma očima dodavatele VMware i Microsoft.

Při zvažování serverové virtualizace je nutné promyslet jaký tzv. Hypervizor zvolit - ten je de facto tím nejdůležitějším v rámci provozu virtuálních strojů. Nicméně pokud se zamyslíme nad tím, co Vám virtualizace přinese, jako je konsolidace serverů, menší nároky na napájení, rychlejší nasazení nových serverů, pak je nutné mít na paměti, že celou virtualizační platformu je nutné také spravovat, podporovat atd. Seminář se také zaměří na možné způsoby vybudování tzv. multi hypervisor prostředí a na možné způsoby migrací mezi jednotlivými virtualizačními platformami.

Oba prezentující mají dlouholeté zkušenosti s návrhem a provozem obou virtualizačních platforem od malých nasazení přes velká datová centra až po cloudové scénáře.
Seminářem Vás provede Ondřej Výšek, Chief Architect a Lukáš Radil, Senior Consultant ze společnosti KPCS.

Agenda:

8:30 - 9:00

Registrace a snídaně

09:00 - 11:00

Který hypervisor?

11:00 - 11:20

Přestávka na kávu

11:20 - 12:30

Jak na správu virtualizačního prostředí

12:30 - 13:15

Oběd

13:15 - 14:30

Multi hypervisor a migrace mezi jednotlivými virtualizačními platformami

14:30 - 15:30

Prostor pro konkrétní otázky

Akce se koná 28. ledna 2015 od 9:00 (předpokládaný konec v 15:30) v prostorách pražského Microsoftu na adrese Vyskočilova 1461/2a, Praha, registrovat se můžete na portálu Microsoft Events.

Registrujte se již nyní, kapacita je omezena.
Semináře probíhají v prostorách společnosti Microsoft i online. Občerstvení zajištěno po celou dobu konání akce. Dopravu a parkování si účastníci hradí a zajišťují sami.

Těšíme se na setkání s Vámi

Team Microsoft

Comments (2)

  1. Tomas Darena says:

    Dobry den
    Bylo by mozne realizovat stejnou prednasku i v Brne?

  2. Team Microsoft says:

    Dobrý den, přednášku na toto téma zatím v Brně realizovat neplánujeme. Pokud nemáte cestu do Prahy, doporučuji se zaregistrovat a připojit se k přednášce online. S pozdravem Lenka Vyšohlídová.

Skip to main content