Setkání Windows User Group – leden 2015


Vítáme vás v roce 2015 hned čtyřmi přednáškami. Jaká témata byste pro tento rok rádi viděli na našich akcích? Podělte se prosím v komentářích.

Praha - Jak Active Directory nakládá s Vaším heslem
8. ledna 2014 od 17:30 - Michael Grafnetter
Kde a v jaké podobě ukládá Active Directory hesla uživatelů? Obstojí zabezpečení hesel ve Windows v porovnání s Linuxem? Lze si nastavit jednoznakové heslo, i když to politika zakazuje? Je možné do AD přemigrovat hesla z jiných systémů? Nakolik je (ne)chráněno heslo v unattend.xml souborech? Jak bezpečně spravovat hesla lokálních účtů Administrator pomocí Group Policy? Kde jsou uloženy záložní klíče pro BitLocker? Na této přednášce uslyšíte odpovědi (nejenom) na tyto otázky.

Praha - Zkušenosti z přechodu na TFS a Agilní techniky
15. ledna 2014 od 17:30 - Robert Haken (MVP ASP.NET/IIS, MCT)
Praktické zkušenosti s konsolidací vývojářské platformy na Microsoft Team Foundation Server a změny vnitřního fungování vývojového týmu směrem k agilním technikám. Jak tato akce probíhala, co funguje dobře a co méně, jak zajistit ALM v praxi.

Zlín - Visual Studio tipy a triky
22. ledna 2014 od 17:30 - Jiří Činčura
Kolem Visual Studia je možné najít nespočet pluginu a pomocníků třetích stran, většinou zaměřené na vylepšování editoru. Je ale možné, že používáte pluginy pro funkce, které Visual Studio obsahuje. Ba možná neznáte některé jednoduché zkratky a triky, které vám ušetří mnoho času při psaní a ladění kódu. Zaměříme se na Visual Studia 2013 a 2012, avšak většina postupů funguje i ve verzi 2010. Žádné sahání na myš. Žádné pluginy.

Jihlava - Microsoft Hyper-V Best Practices
22. ledna 2014 od 17:30 - Jan Marek (MCT, MVP, MCSE)
Konfigurace Hyper-V v oblasti hostitelů, virtuálních strojů, sítí, úložiště, vysoké dostupnosti a disaster recovery tak, aby byla zajištěna stoprocentní podpora, bezpečnost a výkon.

- Petr Vlk (WUG, KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content