Co IT-týden dal: Statistika nuda je (a nebo taky ne)


Kanty> Vánoce jsou za dveřmi, poslední CITD letošního roku (TN blog si stejně jako já bere přes svátky dovolenou, nový příspěvek očekávejte v pondělí 5.1.2015) zrovna čtete, a jak už to tak s koncem roku bývá, jde o vhodný čas k bilancování, a to konkrétně k bilancování českého TechNet blogu.

Nedávno jsem se totiž zahrabal do reportů a statistik návštěvnosti nejen českého, ale i další TN blogů, a když už jsem ta čísla měl v ruce (přesněji řečeno v Excelu), trochu jsem se v nich povrtal. Výsledky mě samotného překvapily, a proto jsem se rozhodl, že se o ně s vámi podělím.

Na úvod se sluší poznamenat, že český TechNet blog začal fungovat v únoru roku 2006, konkrétně první příspěvek vyšel 21.2. Od té doby vyšlo na blogu (včetně dnešního CITD) celkem 2919 článků. Uvědomujete si, kolik je to materiálu? Docela síla, že?

Ale k těm statistikám: TechNet blog platforma momentálně hostuje něco kolem 2800 blogů po celém světě, a když bych vzal statistiky za listopad 2014, na kolikáté pozici si myslíte, že se umístil český TN blog?

Abych vás dlouho nenapínal, jsme na 96. příčce s necelými deseti tisíci unikátních návštěvníků a padesáti tisíci zobrazení. Dlužno dodat, že v první stovce jsme stálými hosty. Nejlepší pozice, kterou v historii český TN blog zaznamenal, byla 22. příčka, a když si vezmete, že na stejné platformě jsou hostovány i blogy velikánů typu Mark Russinovich či Scripting Guy Ed Wilson (který mimochodem s přehledem drží první příčku), tak to vůbec není špatné.

Když jsem tak zíral do Excelu, napadlo mě udělat si pořadí neanglicky psaných blogů a budete se divit, ale v tomto žebříčku se český TN blog stabilně drží v první desítce na světě, předstižen pouze několika japonskými supportními blogy, jedním blogem z Latinské Ameriky a jedním blogem z Ruska.

Šel jsem tedy ještě dál a omezil žebříček na země střední a východní Evropy. A chcete něco vědět? Jsme první! Nestydím se to zopakovat: JSME PRVNÍ! A nejen tento měsíc, ale dlouhodobě český TN blog nepřekonaly ani třikrát větší země!

A komu za to všechno poděkovat? Samozřejmě vám, čtenářům českého TechNet blogu. Díky vám je český TN blog nejčtenější v Evropě, desátý nejúspěšnější neanglický blog a díky vám jsme v první stovce na světě. Díky, díky a ještě jednou díky! Zachovejte nám přízeň a třeba jednou překonáme i Scripting Guye! Já vám za český TN tým můžu slíbit, že se budeme maximálně snažit naplnit blog takovým obsahem, aby návštěva stála za to, zbytek už je na vás

Rád bych rovněž poděkoval MVP, MSP a dalším specialistům z IT komunity, kteří přispívají na blog svými články, a to nejen za psaní samotné, ale i za to, že zvládají mé zběsilé požadavky na články a na dodání pokud možno hned:)

A protože vánoce už jsou opravdu za dveřmi, nebudu vás dál zdržovat a za celý náš tým vám přeju krásné a pohodové prožití vánočních svátků, všechno nejlepší do nového roku a ať nám ty servery a cloudy šlapou tak, jak od nich očekáváme (jo a nezapomeňte o svátcích každý den kliknout alespoň na stovku článků na TN blogu, ať ta čísla trochu popoženeme

- Kanty, Danča a Honza

P.S.: Pokud chcete vidět, jak Microsoft technologie pomáhají při doručování dárků, mrkněte na tohle video, stojí to za to:)

Comments (1)

  1. Aleš Kapl says:

    Sledovanost blogu odráží kvalitu jeho obsahu, takže se sluší říci: "dobrá práce"!
    Pěkné Vánoce všem.

Skip to main content