Azure Websites Migration Assistant


Pokud přemýšlíte nad migrací vašich webových stránek do prostředí Microsoft Azure a obáváte se složitosti a obsáhlosti konfigurace, kterou byste museli přenášet a kontrolovat, pak je tu pro vás nový Azure Websites Migration Assistant.

clip_image002

Tento nástroj umožňuje pomocí průvodce přenést a provést v Microsoft Azure potřebné konfigurační úpravy v podstatě několika kliknutími myši. Všechny nastavení zároveň prověří, zda je možné tato v prostředí Azure vůbec použít. Pokud nikoliv, migraci zastaví. V případě, že je vše v pořádku, provede po potvrzení kopii dat a databáze i s kompatibilním nastavením.

clip_image004

Co například nástroj dokáže zpracovat a zkontrolovat za vás?

  • Přiřazení portů – Možné je využít pouze HTTP a HTTPS provoz na výchozích portech 80 a 443.
  • IIS 7 autentizace – Je podporována anonymní a formulářová autentizace. Použití Windows autentizace je možné pouze s propojením na AD FS nebo Azure AD.
  • Jeden aplikační Pool pro Site – Všechny weby a aplikace v jeho rámci používají stejný aplikační Pool.
  • COM a COM+ komponenty – Bohužel nejsou v Azure podporovány a tyto je nutné přepsat.
  • ISAPI filtry – Azure podporuje použití ISAPI filtrů, nicméně je nutné nasadit potřebné DLL a registrovat před web.config.
  • Komponenty – Další komponenty jako SharePoint, rozšíření Front Page, FTP, SSL certifikáty nebudou přeneseny.

Minimální podporovaná kombinace verzí zdrojového prostředí je Windows Server 2003 a IIS 6. Výhodou nástroje je i fakt, že ho nemusíte instalovat lokálně. Více informací můžete nastudovat v dokumentaci nástroje.

Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)

Comments (0)

Skip to main content