Windows 8 aplikace (nejen) pro školství – 9.díl


Přinášíme vám pokračování seriálu o vybraných aplikacích pro Windows 8, které si můžete stáhnout z katalogu aplikací Windows Store (odkazy na předchozí díly naleznete na konci článku).

Didlr

V jednoduchosti je krása. Přesně tak by mohla být charakterizována tato aplikace, která slouží primárně pro snadné kreslení obrázků a především pro jejich rychlé sdílení s ostatními. Zvláštností této aplikace je to, že sdílí přesný postup toho, jak celý obrázek vlastně vznikl a tak se můžete podívat na celé umělecké nadání toho, kdo vám obrázek poslal.

Odkaz ke stažení

Endless Alphabet

Zábavná, graficky i zvukově výborně zpracovaná výuková aplikace pro procvičování abecedy. Stačí si jen vybrat písmenko, které chcete procvičovat a následně jen postupně skládat znaky tak, aby daly dohromady požadované slovo. Vše je doplněno o správnou výslovnost a to jak celého slova, tak vyslovování jednotlivých znaků.

Odkaz ke stažení

Free Books

Jak již z názvu vyplývá, jedná se o aplikaci určenou pro čtení elektronických, anglicky psaných, knížek. Ať se již chcete procvičit ve čtení anglické literatury nebo tuto aplikaci využít v hodině angličtiny, je Free Books určena vám. Velkým benefitem je dostupnost více jak 23 000 knížek, vše je možné řadit a filtrovat dle žánrů nebo autorů a za malý poplatek je navíc umožněno si odemknout přístup k téměř 5 000 audioknihám.

Odkaz ke stažení

Discovery News

Zajímáte se o vědu a techniku a nemáte čas sledovat informační zdroje a novinky? Díky této aplikace je zvládnete všechny. Máte zde zobrazeny jak nejaktuálnější novinky ze světa vědy, tak zajímavé kuriozity i vysvětlující a popisující videa. Články můžete dále filtrovat podle oblasti, která vás zajímá nejvíce (technika, vesmír, lidé, Země, historie, zvířata, dobrodružství) a navíc se celou aplikací prolínají v krátkých větách zajímavá fakta ze všech oblastí zájmů lidského poznání.

Odkaz ke stažení

Shared Whiteboard

Potřebovali jste někdy během výuky pracovat společně na jedné kresbě nebo jen potřebovali ukázat všem žákům něco na tabletu. A zdáli se vám ostatní nástroje moc složité? Pomocí této aplikace to dokážete. Stačí spustit aplikaci, zahájit sdílení a následně jen ukázat třeba na tabletu celé třídě vygenerovaný kód. Následně si žáci generovaný kód pomocí webkamery zobrazí v aplikaci, propojení je ihned navázáno a všichni můžete začít pracovat na sdílené virtuální tabuli. A pokud chcete připojit i žáky mimo třídu, nevadí. Stačí jim místo QR kódu poslat jedinečný odkaz.

Odkaz ke stažení

- Karel Klatovský, MVP

 

Comments (7)

 1. Anonymous says:

  Na této stránce najdete archiv článků z Technet Flash zpravodaje, pravidelného

 2. Anonymous says:

  Přinášíme vám pokračování seriálu o vybraných

 3. Anonymous says:

  Přinášíme vám pokračování seriálu o vybraných

 4. Anonymous says:

  Přinášíme vám pokračování seriálu o vybraných

 5. Anonymous says:

  Přinášíme vám pokračování seriálu o vybraných

 6. Anonymous says:

  Přinášíme vám pokračování seriálu o vybraných

 7. Anonymous says:

  Přinášíme vám pokračování seriálu o vybraných

Skip to main content