Partnerství IBM a Microsoftu


Dvě společnosti, které by někdo mohl považovat za rivaly, oznámily partnerství v oblasti cloud computingu, které by mělo být oběma k prospěchu.

IBM na cloud trochu pozapomnělo a investice do všech jejich datacenter tvořili zhruba nákladovou položku na výstavbu jednoho datacentra lídrů v oblasti cloud computingu. Jsou zde ale zajímavý řešení, která se díky partnerství mohou rozšířit.

V Azure budou dostupná WebSphere Liberty, MQ a DB2.

Windows Server a SQL Server se zase budou nabízet k i IBM Cloudu Bluemix

Obě společnosti budou spolupracovat na poskytování .NETu jako PaaS pro zákazníky IBM Bluemix.

Podpory se dočká nejenom Azure, ale i klasické Hyper-V. Na virtuálních serverech obou světů budou plně podporovány řešení IBM Pure Application Service.

Všechny zmíněné nástroje tak budete moci plnohodnotně provozovat v Azure s plnou podporou. Instalace navíc bude automatizována, díky umístění do Azure galerie a zajištěno bude i licencování v ceně hodiny běhu virtuálních serverů.

Azure se tak po oficiálních certifikacích od společností Oracle a SAP stává vhodným poskytovatelem pro dalšího velkého hráče.

Zákazníci IBM zase získávají přístup k nejčastěji využívaným technologiím Microsoftu a světy obou společností se budou nadále sbližovat.

- Matouš Rokos
Mainstream Technologies

Skip to main content