TechEd: den třetí


Dnešní příjezd na TechEd se obešel bez problémů, tak jsem měl ráno trošku času na doplnění kofeinu před první přednáškou a vyřízení emailů. Každý ročník TechEdu, po jeho ukončení organizátor posílá zajímavé statistiky, ve kterých právě nechybí množství vypité kávy, počty snědených obědů a další opravdu důležitá čísla  . Vždycky jsem překvapen, jak velké číslo je právě u množství vypitého kafe.

Nebyla by to správná konference, pokud by zde nebyl prostor pro jednotlivé sponzory celé akce. Poutače na jednotlivé sponzory jsou všude.

clip_image002

Po celou dobu TechEdu je součástí Techexpo, na kterém můžete potkat mimo jednotlivých stánků různých vystavovatelů i část ve které máte možnost pohovořit s lidmi od jednotlivých produktů přímo z Microsoftu. Toto je možná nejlepší součást celé konference, při které můžete nasbírat jednoduše kontakty a další informace které vás zajímají. Obdobně je to i po jednotlivých přednáškách.

clip_image004

U stánků jednotlivých vystavovatelů probíhají různé akce k nalákání jednotlivých účastníků právě k jejich stánku. Jsou to různé soutěže, talkshow a jiné akce. Například společnost Veeam měla u sebe mimo jiných zajímavých exponátů kouzelníka.

clip_image006

Z čeho jsem byl letos zklamán, je že letošní ročník nebylo možné koupit právě věci přímo od Microsoftu. Myslím, že zde bylo spousta případných zájemců. Letos si nevezu žádnou knížku ani jiné harampádí, žena bude ale určitě ráda

Tento den jsem si vybral opět mix různých přednášek zaměřených především na novinky. S ohledem na mojí zálibu v technologii DirectAccess jsem vybral přednášku o novinkách ve VPN v nových Windows 10.

Musím uznat, že nás konečně čekají pořádné změny. Tyto změny byly naznačeny již ve Windows 8 při konfiguraci VPN. Ve Windows 10 přijdou velmi brzy novinky pro VPN jako je např. per Application VPN. Zabezpečení jednotlivých VPN, tímto je myšleno vytváření FW politik pro VPN spojení. A je zde opět důraz na vzdálenou správu a always on technologie. Zajímavé je prohlášení týkající se především mobilní platformy, i když už se ve Windows 10 nebude moc rozlišovat, moc jsem to nečekal u VPN. Do budoucna by měla být jedna platforma VPN pro všechny typy zařízení. V každém případě toto opět nahrává začlenění Windows 10 do korporátního prostředí. Nechme se překvapit, zda a jak jednotliví dodavatelé implementují jednotlivé novinky. Moc se na tyto změny těším, opět musím říci, že Microsoft vyslyšel volání po změnách v oblasti Remote Accessu.

clip_image008

Druhou velmi zajímavou přednáškou byla přednáška o Internet Exploreru 11 a jeho nových vlastnostech. U jednoho z našich zákazníku jsem se podílel na nasazení Internet Exploreru 11, musím říci, pokud bych měl za sebou tuto přednášku, šlo by to trošku snadněji. Pravdou je, že některé novinky IE 11 jsou oznamovány průběžně. Zajímavé je, že IE 11 má připravenou celou řadu těchto novinek, ale nejsou povoleny ani dokumentovány. Tyto změny přichází postupně po jejich otestování. Jednou z těchto novinek je Enterprise Site Discovery Toolkit for Internet Explorer 11. Tento nástroj je vlastně složen z části, která běží uvnitř IE, která má na starosti sběř dat. Druhá část je volitelná, v tomto případě připravená pro SCCM, a má na starosti centrální konsolidaci dat z klientů a jejich prezentaci. Celý tento nástroj slouží především k jednoduššímu přechodu na IE 11. Ideální scénář je nasazení tohoto nástroje na pár pilotních klientů. Na těchto pilotních PC otestovat většinu firemních aplikací. Díky logům, který nám tento nástroj nasbírá, můžeme přivařit centrální politiky v kterých např. nadefinujeme, pro které site se má použít Enterprise Mode a podobně.

Celý den byl zakončen velkou řadou menších session s různými odborníky. Tyto session jsou perfektní na probrání konkrétních problémů a dotazů které máte. Celý třetí den končil v 19 30. Bylo to opravdu dlouhé, ale opět musím konstatovat, že tato časová investice se vyplatí.

Jan Slavík, KPCS CZ

KPCS CZ je přední českou firmou specializující se na nasazení, správu a podporu informačních technologií, primárně zaměřenou na produkty společnosti Microsoft. Jako systémový integrátor poskytuje kvalitní podniková řešení na této platformě, která jsou v pravidelných intervalech hodnocena prvními příčkami v soutěžích Microsoft Awards. KPCS CZ disponuje předními odborníky na problematiku veřejného cloudu, tedy služeb Office 365 a Azure, ale i technologií privátního cloudu Windows Server, Hyper-V a produktů rodiny System Center.

Comments (0)

Skip to main content