Aktualizace IE 11.0.13 na Windows Update


Říjnová kumulativní aktualizace zabezpečení aplikace Internet Explorer 6, 7, 8, 9, 10 a 11 je k dispozici na Windows Update. Opravuje jednu veřejně známou zranitelnosti a 14 potencionálně nebezpečných chyb, které však byly včas nahlášeny před jejich veřejným odhalením. Vyšla také aktualizace Adobe Flash Playeru pro Internet Explorer 10 na Windows 8 a Internet Explorer 11 na Windows 8.1. Pokud máte nastavenou automatickou instalaci aktualizací, nemusíte podnikat žádné kroky.

Filtrování ActiveX

Jak už jsem psal dříve, Internet Explorer začal blokovat zastaralé ovládací prvky ActiveX. Za měsíc se to začne týkat i Silverlightu, pokud nemáte jeho nejnovější verzi, což je 5.1.30514.0. Silverlight se aktualizuje přes Windows Update, takže pokud máte nastavenou automatickou instalaci aktualizací, nemusíte podnikat žádné kroky. V opačném případě je to aktualizace číslo 2977218.

Zřetelnější vyhledávání

Vyhledávání z adresního řádku používám běžně, ale když mě někdo (kdo zrovna každý den nepoužívá Visual Studio nebo PowerShell) vidí pracovat s počítačem, obvykle se mě zeptá, jak to dělám, že tak rychle vyhledávám. Naučit používat tento způsob vyhledávání širokou veřejnost má upravená stránka about:Tabs(je dobré ji mít nastavenou jako domovskou stránku, protože vám pak prohlížeč startuje rychle). Obsahuje zřetelné pole pro vyhledávání. Když do něj začnete psát, nasměruje vás do adresního řádku. Takhle to vypadá:

Dajbych

Snažil jsem se to otestovat a mám k tomu dvě poznámky. Zaprvé, funguje to jen na Windows 8 a Windows 8.1. A zadruhé, zobrazuje se, jen když máte nastavený Bing jako výchozí vyhledávač. Ostatně zkusil jsem si v Chromu nastavit jako výchozí vyhledávač Bing a na Nové kartěmi vyhledávání také nezobrazil.

A jak se k nastavení výchozího poskytovatele vyhledávání dostanete? Stiskněte (levou) klávesu Alt a z nabídky Nástroje vyberte položku Spravovat doplňky. Pak už jen z levé nabídky zvolíte položku Poskytovatele vyhledávání.

Více informací se dočtete v bezpečnostních bulletinech MS14-056, APSB11-22.

Václav Dajbych, MVP

Comments (0)

Skip to main content