IT Camp: Microsoft Azure a Hybridní cloud, Brno 16.9. 2014


Zveme vás na jednodenní technický workshop na téma Microsoft Azure a Hybridní cloud, který se uskuteční v Brně 16.9. 2014.

IT Camp se zaměřuje na novinky v oblasti možností spolupráce Microsoft Azure a System Center.  Zaměřujeme se na technickou stránku věci, neřešíme obchodní scénáře či marketing. Kromě úvodní přehledové prezentace na vás budou čekat už pouze dema, laby, zkoušení a testování.

V tomto IT Campu se budeme věnovat představení cloudové platformy Microsoft Azure z pohledu IT profesionála. Podíváme se jednak na samotné prostředí Azure, jednak na možnosti kombinace se stávající on-premise infrastrukturou:

  • Co je to cloud a k čemu je dobrý
  • Výhody využití cloud služeb
  • Práce s Azure portály
  • Nastavení storage, sítí
  • Tvorba virtuálních strojů
  • Propojení infrastruktury s Azure pomocí System Center

Bude pro vás připravena infrastruktura v podobě labů hostovaných v datacentru, a pokud si chcete den opravdu užít a otestovat pro vás podstatné technologie, zkontrolujte, zda váš počítač splňuje všechny požadavky (OS Windows Vista a novější, Internet Explorer 8 a novější, rozlišení obrazovky alespoň 1280x800; kompletní seznam požadavků naleznete zde: http://technet.microsoft.com/en-us/virtuallabs/dn336436.aspx, nainstalujte komponentu .NET Framework 3.5 a následně si vyzkoušejte připojení k testovacímu labu zde: https://aka.ms/holtest.

Pro práci s Microsoft Azure rovněž potřebujete Azure účet, ve kterém nejsou zprovozněny žádné služby, tedy čistou Azure subscription. Pro účely IT Campu je bohatě dostačující 30 denní Azure Trial účet, který si můžete zřídit na adrese https://aka.ms/aztrial. Účet zřiďte ještě před samotným IT Campem,během akce pro zřizování nových účtů nebude prostor.

Přijít můžete i bez notebooku, ovšem připravíte se tak o velkou část zábavy. Materiály a prezentace, použité během IT Campu, si odnesete s sebou, proto pokud nevezmete notebook, přineste si alespoň přenosný pevný disk, vše potřebné vám na něj nakopírujeme.

Agenda:

8:30 - 9:00 - registrace účastníků
9:00 - 12:00 - přehledová prezentace technických novinek, podrobný pohled na vybrané části systémů, příprava lab prostředí
12:00 - 13:00 - oběd
13:00 - 17:00 - prezentace, dema a laby klíčových novinek

Pokud si tedy chcete zdarma vyzkoušet, jak kombinovat Microsoft Azure a System Center, a dosud jste marně hledali volný den a spřízněné kolegy v oboru, IT Campy jsou ta správná šance  

Kde a kdy?

Workshop bude probíhat 16 .9. 2014 od 8:30 hod. v Microsoft inovačním centru v Brně, Technologický inkubátor II, 61600 Brno Česká republika

Registrace předem je vyžadována, vstup je zdarma.

Přednáší Kanty, zve Honza

Comments (0)

Skip to main content