Jak neztratit přehled v Security Bulletinech?


Pokud sledujete podrobněji problematiku bezpečnostních aktualizací či věnujete čas studiu bezpečnostních mezer, které byly v produktech společnosti Microsoft objeveny a které jsou aplikovatelné právě na vaše IT prostředí, pravděpodobně uznáte, že filtrovat všechny nové zprávy v této oblasti bylo dosti náročné.

Záměrně uvádím bylo, protože byla společností Microsoft spuštěna nová webová služba myBulletins, která tuto práci v mnohém ulehčí.

Po přihlášení pomocí soukromého Microsoft účtů (Microsoft Account, dříve Live ID) umožňuje služba individuálně nastavit produkty a jejich verze, pro které chcete informace získávat či vyhledat. Na výběr máte ze všech podporovaných klientských i serverových Windows, Internet Exploreru, sady Office, serverových produktů System Center, IIS, SQL, Lync, Exchange, SharePoint, vývojářských nástrojů a platforem i bezpečnostních produktů Forefront.

clip_image002

Služba umožňuje vyhledávání a filtrování podle data, produktu, závažnosti a dopadů, společně s informací, zda je vyžadován restart. Všechny záznamy vedou na příslušný Bulletin, který již obsahuje podrobné informace a odkazy na aktualizace či způsoby minimalizace dané bezpečnostní mezery. Osobní přehled si můžete také stáhnout v podobě přehledné Excel tabulky pro pozdější potřebu.

clip_image004

Služba myBulletins na Microsoft TechNet - http://mybulletins.technet.microsoft.com/

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)

Comments (1)

  1. Díky – je to opravdu přehledné a to stažení do Excelu je dobrý nápad!

Skip to main content