Task Sekvence Best Practice v SCCM 2012 R2


Pokud používáte produkt Microsoft System Center Configuration Manager (SCCM) a to v jakékoliv novější verzi, pak s největší pravděpodobností používáte i jeho funkcí pro nasazení a migraci operačních systémů na klientské stanice, tedy automatizované Task Sekvence. Samotné Task Sekvence se ovšem neomezují jen na instalace OS, ale nabízejí mnohem širší možnosti, například pro upgrade verze sady Office, nebo složitější nasazení aplikací, změny konfigurací a mnohé další. Vám zkušenějším jistě nemusím popisovat, jaká kouzla lze s nimi provádět.

Možná jste se ale zamysleli nad otázkou, zda jsou vámi postavené Task Sekvence opravdu optimální a zda by to nešlo dělat o trochu lépe. Pro vás a především těm, kteří kouzla Task Sekvencí ještě neodhalili, Microsoft nyní uvolnil sérii příruček, které pokrývají možné Best Practice v této oblasti z jeho pohledu.

Příručky jsou vytvořeny jako případová studie fiktivní firmy při přechodu na nový operační systém. Scénář je připraven s ohledem na přechod společnosti z Windows XP na Windows 8.1 pomocí SCCM 2012 R2 nad Windows Server 2012 R2. Nicméně jeho stěžejní body přijdou vhod, i pokud připravujete instalační sekvence i pro jiné případy užití.

  • Part I - Case Study for Task Sequence Best Practices
  • Part II - Create Bare Metal Task Sequence
  • Part III - Examine Bare Metal Task Sequence Steps
  • Part IV - Lessons Learned from Bare Metal Task Sequence
  • Part V - Create Computer Refresh Task Sequence Wizard
  • Part VII - Lessons Learned from Computer Refresh Task Sequence

Task Sequences Best Practice Guideke stažení na Microsoft Download Center.

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)

Comments (0)

Skip to main content