Příručka pro nasazení BranchCache


WinServer_Blu286_S_rgbBranchCache je technologie, která umožňuje sdílet v rámci lokální sítě obsah, stažený z webové stránky či síťového sdílení, a typicky je využívána ve scénářích jedna firemní centrála = mnoho malých poboček. Po aktivaci BranchCache pak na malé pobočce daný soubor stahuje přes pomalou linku do centrály pouze jeden počítač, ostatní pak využijí již stažený dokument a kopírují jej lokálně. Kouzelná na celém řešení je transparentnost z pohledu uživatele, který se nemusí učit nic nového, prostě jako vždy stahuje soubor z centrály a jediné, podle čeho pozná přítomnost BrachCache, je podstatě rychlejší stažení souboru.

Pro provoz aktuální verze BrachCache potřebujete Windows Server 2012 či 2012 R2 na straně serveru na centrále, klientské počítače s OS Windows 8 či 8.1 Enterprise a příručku, která vás celým procesem nastavení a zprovoznění provede.

A právě taková příručka se nedávno objevila v galerii TechNet, kde si ji můžete zdarma stáhnout. Pokud hodláte BranchCache nasazovat, neváhejte a stahujte 🙂

Comments (0)

Skip to main content