Ke stažení: Microsoft Virtual Machine Converter 2.0


Začátkem dubna Microsoft uvolnil zdarma ke stažení aktualizovanou verzi nástroje Virtual Machine Converter. Tento nástroj (jak jeho název napovídá) slouží k převodu virtuálních strojů a virtuálních pevných disků z platformy VMware na platformu Hyper-V. Na tomto místě stojí za zmínku, že ač je MVMC zdarma, jde o produkt s plnou technickou podporou.

A co přináší verze 2.0 nového?

 • Přidána podpora pro vCenter & ESX(i) 5.5
 • Přidána podpora pro VMware virtual hardware verze 4 – 10
 • Podpora pro migraci Linux Guest virtuálních strojů, včetně CentOS, Debian, Oracle, Red Hat Enterprise, SuSE enterprise a Ubuntu
 • Konverze On-Premises VM do Azure VM – díky jednoduchému průvodci můžete plně automatizovaně, v jedné sekvenci, provést migraci VMware virtuálního stroje do prostředí Microsoft Azure a využít pak všech benefitů, které spouštění virtuálních strojů v cloudové službě nabízí
 • Využití PowerShellu pro skriptování a automatizaci: pro hromadnou migraci můžete vytvořit vlastní skripty, případně vytvořit workflow v nástrojích typu System Center Orchestrator. MVMC 2.0 lze v tomto případě využít například i pro identifikaci vhodných kandidátů na migraci a sledování migračních úloh.

Pro stažení MVMC 2.0 navštivte stránku Microsoft Download Center.

A abych nezapomněl: tvůrci MVMC již ohlásili plány pro verzi 3.0, která by měla být dostupná později během roku, a jejíž hlavní novinkou bude možnost konverze fyzických strojů do virtuálního prostředí (P2V conversion). Máme se na co těšit!

- Kanty

Comments (2)

 1. Anonymous says:

  CodeProject Office Communicator in C# WPF – CodeProject XPence – A WPF metro style, smart client expense

 2. Anonymous says:

  Poslední aktualizace: 16.6.2014
  V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content