Work Folders pro Windows 7 jsou tu!


Win_Cyan_M_rgbS Work Folders neboli Pracovními složkami jsme vás seznamovali s příchodem Windows Serveru 2012 R2 (konkrétní informace najdete ve starších článcích TechNet blogu zde, zde a zde) a vždy jsme kromě požadavku na WS2012R2 na straně serveru jedním dechem dodávali, že na straně klienta je potřeba mít Windows 8.1. To už ode dneška neplatí, Work Folders klienti už jsou k dispozici i pro Windows 7 a stahovat je můžete zde:

Podmínkou pro implementaci Work Folders na Windows 7 je instalovaný Service Pack 1 a zařízení musí být připojeno do domény, Work Folders lze tedy využít na edicích Professional, Enterprise a Ultimate.

Pro podrobné informace o implementaci a nastavení potřebných skupinových politik navštivte blog Work Folders týmu.

- Kanty

Comments (2)
  1. Zajímavé says:

    V tomto článku se píše: “Windows 7 je instalovaný Service Pack 1 a zařízení musí být připojeno do domény”
    V článku na který se odkazujete se píše: “Samozřejmostí je podpora offline přístupu, možnost přístupu k souborům i z počítačů, nepřipojených do domény, a mnoho dalších …”

  2. Kanty says:

    U Windows 8.1 připojení do domény potřeba není, tam to funguje u všech edic. Windows 7 klient není nativní součástí OS a připojení do domény je u něj vyžadováno. Proto jsem to v tomto článku explicitně zmínil, protože je to rozdíl proti Win 8.1.

Comments are closed.

Skip to main content