Co čekat od Windows Server 2012 R2 Update?


WinServer_Blu286_S_rgbDíky ukončení podpory Windows XP a uvedení Windows 8.1 Update zůstala trochu stranou mediálního zájmu i ve stejnou dobu uvedená velká aktualizace pro Windows Server 2012 R2. Pojďme se tedy podívat, co od této aktualizace můžeme čekat.

Stejně jako u Windows 8.1 Update je i Windows Server 2012 R2 Update dostupný jako samostatná aktualizace na Microsoft Update, předplatitelé TechNet a MSDN programů v sekcích ke stažení mají k dispozici jak samostatnou aktualizaci, tak kompletní instalační média. Stejně tak jsou aktualizovaná instalační média k dispozici i pro Volume Licensing zákazníky, najít je můžete na VLSC stránkách.

Windows Server 2012 R2 Update je kumulativní aktualizací, která obsahuje všechny předchozí aktualizace, vydané pro Windows Server 2012 R2. Zároveň je také novou servicing baseline pro budoucí aktualizace. Aktualizace, vydané po 12.8.2014 tak už budou k dispozici pouze pro systémy s WS 2012 R2 Update, na původní WS 2012 R2 je nebude možné instalovat.

Kromě dříve uvedených aktualizací a několika nových oprav obsahuje aktualizace i několik novinek:

  • Enterprise Mode pro Internet Explorer (EMIE) – zaměřuje se na zlepšení kompatibility s firemními aplikacemi. Pro podrobnější informace mrkněte na článek našeho MVP specialisty Váslava Dajbycha..  
  • Active Directory fix pro Office 365 – umožňuje sign-on za použití Office 365 e-mailových adres. Využitelné zejména ve scénáři Remote Desktop Services (RDS), kdy uživatelé mají k dispozici stejnou uživatelskou zkušenost jako na zařízení s Windows 8.1 Update.
  • Uživatelské rozhraní – při instalaci Windows Serveru s klasickým uživatelským rozhraním přibyla v hlavním menu možnost přímého vyhledávání a tlačítko pro vypnutí
  • Uživatelské rozhraní podruhé – pokud máte Windows Server nainstalovaný v režimu Desktop Experience (opět typicky pro RDS scénáře), dostává rozhraní stejná vylepšení, jaká najdete ve Windows 8.1 Update (viz článek MVP Karla Klatovského).

Po aplikaci aktualizace nedochází ke změně hardwarových nároků a stejně tak nebyla změněna žádná API rozhraní, takže vaše aplikace budou fungovat i nadále.

Pro podrobnější informace navštivte stránky knihovny TechNetstránky knihovny TechNet, které se přímo věnují Windows Server 2012 R2 Update.

- Kanty

Comments (1)
 1. Petr Křivka says:

  Tomáši,
  děkuju za užitečný článek – vč. předchozího 8.1 Updatu….

Comments are closed.

Skip to main content