Velikostí ku zdraví


Dnes mírně odbočíme od typického technického obsahu, protože jaro je ideální čas k tomu, abychom udělali něco pro své zdraví. A jak jinak, než za pomoci vyspělé techniky.

V nedávné době česká pobočka naší firmy čelila stížnostem zaměstnanců v několika aspektech pracovního prostředí, přičemž těmi hlavními byly bolesti zad, očí a v neposlední řadě zastaralá zobrazovací technika. Zaměstnavatel samozřejmě vyšel našim připomínkám vstříc, a tak se vám dnes můžeme pochlubit novinkou, na které ode dneška budeme denně pracovat.

Namísto zastaralých 24” LCD monitorů totiž máme nově toto…

tom1

Na obrazovce non-IE prohlížeč a běžně nenavštěvovaný obsah,
tedy jasný důkaz, že i v těchto nelehkých podmínkách monitor funguje dobře.

A jak to souvisí se zdravím? Inu…

Všimněte si, v jak pohodlné a zádům prospěšné poloze Tomáš, coby figurant, pracuje. Ba co víc, díky velikosti nové obrazovky šetří i své oči, které se mnohem méně namáhají ostřením na malinká písmena a objekty na monitoru.

Pokud se vám to zdá málo, nezapomeňte na další aspekt tohoto upgradu, kterým je mnohem častější otáčivý pohyb hlavou vlevo a vpravo, což pozitivně působí na krční páteř. Komponentu lidského těla tolik sužovanou špatnou a strnulou polohou během pracovní doby.

tom2

Animované aplikace monitor zvládá na jedničku. Obraz je plynulý.

Díky vylepšenému pracovnímu stanovišti s podporou dotyku navíc adresujeme i časté problémy se zády, oblastí bederní páteře a ochablých břišních svalů, kterou teď takovými IT sklapovačkami Tomáš denně procvičuje několikrát, když ovládá svou pracovní plochu za pomoci dotyku…

tom3

Tak daleko, až se jeden musí natáhnout…

Jen pozitiva, co myslíte… Ne?

Zprvu jsme nebyli novými obrazovkami příliš nadšeni. Jejich instalace vyžaduje zeď, popř. masivní stojan. Poměrně dost hřejí. A jsou v nepřirozené výšce. Ovšem přínos v oblasti pracovní výkonnosti a především pak výrazné vylepšení zdravotní situace během prvních pár hodin hravě převálcovalo všechny namitky. Aneb - 47 palců navždy!

Pokud vás toto vylepšení oslovilo a rádi byste podobnou zobrazovací plochu chteli instalovat i ve vaší kanceláři či u vašeho stolu, neváhejte tento text použít jako univerzální doporučení. Vždyť co je lepšího, než “recommended by Microsoft”. No ne?

- kolektiv autorů

Comments (1)

  1. Martin says:

    Konečně jeden povedenej apríl 🙂

Skip to main content