Co IT-týden dal: Ujíždíme na PowerShellu


Kanty> V dnešním vydání CITD bych se rád několika slovy vrátil k PowerShell akci, která se nedávno konala v Microsoftu. Byť mám rád ambiciózní cíle, ani ve snu by mě nenapadlo přemýšlet, jak sem dostat Eda Wilsona (známějšího spíš pod přezdívkou The Scripting Guy), jednoho z celosvětově nejznámějších a nejrespektovanějších odborníků na PowerShell. Jsou prostě osobnosti, u kterých instinktivně víte, že jsou mimo váš dosah, a dostat sem Eda oficiální cestou je v podstatě nemožné díky extrémně nabitému rozvrhu.

Naštěstí existují neoficiální cesty a existuje IT komunita. Rád bych na tomto místě vyjádřil obrovské díky Davidovi Moravcovi z Mainstream Technologies, protože bez něj by se akce nikdy neuskutečnila. David je náš první český MVP specialista se zaměřením na PowerShell, se kterým poměrně úzce spolupracujeme (kdo čte PS seriál či mistra Skriptíka v TechNet Flash zpravodaji, už se s Davidovým dílem potkal, a PowerShell akademie na MVA je taky jeho dílo) a i mimo IT udržujeme přátelské vztahy.

No a David coby PowerShell MVP je v kontaktu s dalšími MVP po světě a také s PowerShell týmem v Redmondu, mimo jiné právě s Edem Wilsonem. A když se Ed spolu s manželkou (která ve světe PowerShellu taky není žádné ořezávátko, přezdívka The Scripting Wife mluví za vše) rozhodl trávit týden své dovolené v Praze, David a jeho manželka jim dělali průvodce. A během plánování toulek po Praze to Davida napadlo: když už tu Ed bude, nebyl náhodou ochoten udělat přednášku o PowerShellu? Zeptal se, a ono to vyšlo! Velký aplaus pro Davida poprvé, a druhý aplaus za to, že vytočil moje mobilní číslo, nadchnul mě pro myšlenku uspořádat akci (to moc práce nedalo, stačilo vyslovit Scripting guy v Praze a byl jsem všemi deseti pro) a pak už to šlo ráz na ráz: zamluvení místnosti, vytvoření pozvánky, rozesílka na všech možných kanálech, zkrátka ty klasické logistické věci. Mimo jiné jsme s Edovým svolením zajistili i nahrávku celé akce, takže záznam je pro vás k dispozici na MSTV.cz, rozdělený na dvě části podle témat:

Zejména z první části doporučuji při pátku skouknout alespoň první čtyři minuty, Ed totiž přednášku zahájil netradičně, videem s názvem “Highway to PowerShell” (na motiv songu známých elektrikářů AC/DC)”:

A pak už jsme trávili dvě hodiny rozkrýváním tajemství WorkFlows a DSC. Za zmínku stojí, že Ed během akce nepoužil ani jeden slide a kromě ukázek zdrojů na webu se pohyboval čistě v ISE konzoli, což byla velká paráda. Ostatně na akci už máme i reakci jednoho ze zúčastněných, kterou si můžete přečíst zde na blogu.

Zkrátka a dobře, unikátní akce se vydařila, Davide díky!

A protože s jídlem roste chuť, zkusím příště pozvat absolutně největšího odborníka všech dob úplně na všechno, a to včetně PowerShellu:

chuckPS

Jakmile se mi podaří božského Chucka ukecat, určitě vás budu informovat na blogu, takže zůstaňte věrnými čtenáři, vyplatí se to

Pohodový víkend přejí

Kanty, KFL (t.č.m.k.) a Danča (t.č.t.m.k.)

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Dobrý den. Vítám vás u nového Flashe, nového článku

Skip to main content