Aktualizace IE 11.0.4 na Windows Update


Březnová kumulativní aktualizace zabezpečení aplikace Internet Explorer 6, 7, 8, 9, 10 a 11 je k dispozici na Windows Update. Opravuje 2 veřejně známé zranitelnost a 16 potencionálně nebezpečných chyb, které však byly včas nahlášeny před jejich veřejným odhalením. Nejvážnější zranitelnosti se týkají vzdáleného spuštění kódu, pokud uživatel navštíví webovou stránku útočníka. Ten pak může získat stejná práva, jako má uživatel.

Uživatelé se zapnutým UAC (řízení uživatelských účtů) jsou proti napadení lépe chráněni. Aktualizace je na Windows Update, takže není potřeba podnikat žádné zvláštní kroky, pokud máte povoleny automatické aktualizace. V opačném případě doporučuji věnovat se nasazení této aktualizace co nejdříve, protože nejohroženější jsou systémy v době mezi zveřejněním zranitelnosti a instalací bezpečnostní aktualizace.

Aktualizace je pro klientské Windows hodnocena jako kritická a pro Windows Server jako důležitá.

Vyšly také aktualizace Adobe Flash Playeru pro Internet Exploreru a to hned dvě. První 21. února a druhá 11. března. První je hodnocena jako kritická, druhá jako důležitá.

Jedná se současně o poslední aktualizaci pro Internet Explorer 6, který s námi byl dlouhých 12 let. Více informací se dočtete v bezpečnostních bulletinech MS14-120, APSB14-07 a APSB14-08.

- Václav Dajbych, MVP

Comments (0)

Skip to main content