Aktualizace: Březnový IT Camp: Jak na datacentrum v podání Microsoftu


IT Camp logoAktualizace: přidán brněnský termín konání

Primárním cílem tohoto IT Campu je seznámení s aktuální verzí Windows Serveru 2012 R2 a novinkami, které lze využít při nasazování a správě serverovny či datacentra. V příběhu campu se podíváme (a v rámci labů sami vyzkoušíme) například na možnosti správy více serverů pomocí Server Manageru, rozdíly mezi Server Core a plným grafickým rozhraním, konfiguraci pomocí PowerShellu, prozkoumáme možnosti využití Windows Serveru coby souborového úložiště (v základní konfiguraci i v režimu vysoké dostupnosti), zajistíme vysokou dostupnost přidělování IP adres pomocí DHCP failover a neopomineme ani virtualizační platformu Hyper-V, kde se podíváme na základní konfigurační kroky typu tvorby virtuálního stroje a nastavení sítí.
Na tento camp bude volně navazovat další IT Camp: Správa datacentra v podání Microsoftu, který podává informace o rozšířených možnostech správy velkých prostředí pomocí System Center 2012 R2.

Důležité: Bude pro vás připravena infrastruktura v podobě labů hostovaných v datacentru, a pokud si chcete den opravdu užít a otestovat pro vás podstatné technologie, zkontrolujte, zda váš počítač splňuje všechny požadavky (OS Windows Vista a novější, Internet Explorer 8 a novější, rozlišení obrazovky alespoň 1280x800); kompletní seznam požadavků naleznete zde: http://technet.microsoft.com/en-us/virtuallabs/dn336436.aspx, nainstalujte komponentu .NET Framework 3.5 a následně si vyzkoušejte připojení k testovacímu labu zde: https://aka.ms/holtest .

Přijít můžete i bez notebooku, ovšem připravíte se tak o velkou část zábavy. Materiály a prezentace, použité během IT Campu, si odnesete s sebou, proto pokud nevezmete notebook, přineste si alespoň přenosný pevný disk, vše potřebné vám na něj nakopírujeme.

IT Camp se bude konat 18.3.2014 v Brně, registrovat se můžete zde, případně 24.3.2014 v Praze, registrovat se můžete zde.

Agenda:

  • 8:30 - 9:00 - registrace účastníků
  • 9:00 - 12:00 - přehledová prezentace technických novinek, podrobný pohled na vybrané části systémů, příprava lab prostředí
  • 12:00 - 13:00 – oběd
  • 13:00 - 17:00 - prezentace, dema a laby klíčových novinek v oblasti správy serverového prostředí

Pokud si tedy chcete zdarma vyzkoušet, jak využít Windows Server platformu Microsoftu, a dosud jste marně hledali volný den a spřízněné kolegy v oboru, regionální Campy jsou ta správná šance.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content