Co IT-týden dal: chrchly chrchly


KFL > Minulý týden jsem tu tak trochu chyběl, což bylo způsobeno tím, že mi po 5 týdnech konstantního kašle (bez dalších příznaků čehokoli) došla trpělivost a odkráčel jsem k doktorce. Po pár testech, výtěrech a dalších příjemných věcech se totiž přišlo na to, že mám černý kašel. Naštěstí prý “jako planý”, navíc už post-akutní formě. Latinsky B. parapertusis.

Ptal jsem se doktorky, kde k tomu člověk přijde, a bylo mi řečeno, že nejpravděpodobnější varianta je, že to donesl prcek ze školky. A pak mi přednesla teorii o mutaci bakterií a virů, přenosu, účinnosti očkování a dalších, čemuž jsem nerozuměl. Důležité bylo, že jsem dostal antibiotika. Ulevilo se mi, konečně snad bude líp.

Druhý den nevstal z postele, neb se moje tělo rozhodlo, že samotný kašel je nuda a přeplo do zábavného režimu s horečkou, rýmou a ještě horším kašlem. Už dlouho se mi nestalo, abych nebyl schopen vstát z postele - doslova.

Dneska už je to lepší. Čtyřdenní viroza (jako nemoc, ne opice) už odešla, kašel zůstal. Je poměrně vytrvalý a jsem moc zvědav, kdy zmizí úplně, protože desetidenní zásoba ATB už pomalu dochází a stav má k dokonalosti pořád daleko ;).

Pozitivní na tom je, že se můžu chlubit touhle infekcí - je to bezva otevírák konverzace s cizími lidmi. “Dobrý den, já jsem KFL a mám černý kašel.” 🙂

Tomáš je jaksi zasekán pracovními povinnostmi, takže dneska žádné veselé historky z chirurgického prostředí. Mimochodem - moc by mě zajímalo, jak by den u nich doma vypadal, kdyby sledovali např. seriál Breaking Bad, ha!

Hezký víkend bez nemocí,
- KFL, Tomáš (t.č.b.) a Daniela

Comments (0)

Skip to main content