Linux Integration Services 3.5 k dispozici


Pokud používáte jako virtualizační platformu Hyper-V a ve virtuálním prostředí vám běží linuxové distribuce, neměla by vaší pozornosti uniknout dostupnost aktualizovaných Linux Integration Services ve verzi 3.5. Stahovat můžete zdarma z Microsoft Download Centra.

Podporovány jsou verze Hyper-V od Windows Serveru 2008 R2 výše (včetně klientských verzí Hyper-V, obsažených ve Windows 8 a 8.1), z hlediska virtuálních OS jsou podporovány následující distribuce:

  • Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 5.5-5.8, 6.0-6.3 x86 and x64
  • CentOS 5.5-5.8, 6.0-6.3 x86 and x64

Pro úplnost dodávám, že toto rozhodně není kompletní výpis podporovaných linuxových distribucí, jde o starší distribuce, které potřebují separátní instalaci integračních komponent. U novějších linuxových distribucí už jsou integrační komponenty součástí kernelu a není je potřeba instalovat zvlášť. Pro kompletní seznam operačních systémů podporovaných v
Hyper-V navštivte knihovnu TechNet. V případě velkého zájmu pak rovněž v knihovně TechNet můžete pročíst podrobnosti o tom, co je v rámci té které linuxové distribuce v Hyper-V podporováno.

- Kanty

Comments (1)
  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Comments are closed.

Skip to main content