Report Junk Doplněk pro Outlook


Pokud jste správcem firemního e-mailového řešení a využíváte služeb Office 365, nebo Forefront Protection, možná jste se setkali s faktem, že některé z ryze českých poštovních zpráv, které jsou pro nás jasně nevyžádané, nejsou blokovány ani v rámci antispamové ochrany na poštovním serveru, nebo v poštovním klientu Microsoft Outlook.

Společnost Microsoft samozřejmě pravidelně vylepšuje detekční mechanismy na základě zpětné vazby od uživatelů a označováním nevyžádané pošty v rámci programu Outlook nebo služby Outlook.com. Jako znalý uživatel máte ovšem možnost tyto aktualizace mírně urychlit a zatnout tak rozesílatelům nevyžádané pošty tipec.

Pro aplikaci Microsoft Outlook je k dispozici doplněk Report Junk. Tento doplněk daný e-mail nejen označí jako nevyžádanou poštu v rámci Microsoft Outlook a přesune do patřičné složky, ale odešle ho i zároveň přímo do společnosti Microsoft k analýze pro vylepšení antispamové ochrany.

clip_image002

Podporovány jsou všechny operační systémy Windows XP SP 3 a novější a Outlook 2010 a 2013, Outlook 2007 s SP2.

Pokud máte ovšem přesně opačný problém a vaše legitimní pošta je blokována servery společnosti Microsoft máte například možnost využít formuláře Forefront Online Protection for Exchange Support nebo využít kontakty uvedené v KB924951.

Odkaz ke stažení - Microsoft Junk E-mail Reporting Add-in for Microsoft Office Outlook

- Petr Vlk (WUG, KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content