MAP Toolkit 9 k dispozici ke stažení


Microsoft Assessment and Planning (MAP) Toolkit je nástroj pro neinvazivní provedení inventarizace, kalkulace nasazení a reportingu v prostředích, ve kterých se uvažuje o migracích či konsolidacích. MAP Toolkit po nasazení do firemní sítě nejprve provede inventarizaci stávajících prostředků a sběr dat, na základě těchto dat pak navrhne optimální cestu pro migraci.

MAP Toolkit 9 můžete zdarma stahovat z Microsoft Download Centra, pro podrobnější informace o novinkách, nasazení a použití mrkněte na knihovnu TechNet, případně na TechNet Wiki.

Mezi hlavní novinky verze 9 patří:

  • Server nad Cloud Enrollment scénář - Server nad Cloud Enrollment (SCE) je nová nabídka v rámci Enterprise Agreementu, díky které lze využívat služeb vlastního datacentra i veřejného cloudu v jednom produktu. MAP 9 s tímto scénářem počítá a dokáže identifikovat a inventarizovat takovéto produkty.
  • RDS Licensing Usage Tracking – s tím, jak jsou čím dál více využívány přístupy k firemním prostředkům pomocí Remote Desktop Services, roste i náročnost licencování těchto přístupů. MAP 9 nyní zvládá inventarizovat využití RDS napříč celou organizací a shrnutí nabízí v jediném kompletním reportu.
  • Software Inventory via Software ID tags – MAP 9 nyní podporuje inventarizaci software na základě Software ID tagů (SWID), takže identifikace software je jednodušší a přesnější i ve velkém prostředí.
  • Vylepšený SQL Server Usage Tracking – v souvislosti se zpětnou vazbou bylo vylepšeno logování využití SQL Serveru o User Access Logging (UAL).

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content