Aktualizace IE 11.0.2 na Windows Update


Prosincová kumulativní aktualizace zabezpečení aplikace Internet Explorer 6, 7, 8, 9, 10 a 11 je k dispozici na Windows Update. Opravuje sedm potencionálně nebezpečných míst, které však byly včas nahlášeny před jejich veřejným odhalením. Nejvážnější zranitelnosti se týkají vzdáleného spuštění kódu, pokud uživatel navštíví webovou stránku útočníka. Ten pak může získat stejná práva, jako má uživatel.

Uživatelé se zapnutým UAC (řízení uživatelských účtů) jsou proti napadení lépe chráněni. Aktualizace je na Windows Update, takže není potřeba podnikat žádné zvláštní kroky, pokud máte povoleny automatické aktualizace. V opačném případě doporučuji věnovat se nasazení této aktualizace co nejdříve, protože nejohroženější jsou systémy v době mezi zveřejněním zranitelnosti a instalací bezpečnostní aktualizace.

Aktualizace je pro klientské Windows hodnocena jako kritická a pro Windows Server jako doporučená.

Vyšla také aktualizace Adobe Flash Playeru pro Internet Exploreru 10 a 11 pro Windows 8 a 8.1 a Windows Server 2012 a 2012 R2, která je taktéž hodnocena jako kritická. Více informací se dočtete v bezpečnostních bulletinech MS13-097a APSB13-28.

- Václav Dajbych, IE userAgent

Comments (4)

 1. Itoua Jean Pelerin says:

  Mám windows XP originální na múj počitači , ůž dluho se nedá instalovat internet explorer a adobe flash player , nevím proč ? ostatní navigators s instalují bez problemů

 2. Václav Dajbych says:

  Příčin může být mnoho. Zkuste nejprve vypnout antivirový program a zkusit to znovu. Pokud to problémy vyřeší, odinstalujte ho a zapněte Windows Defender.

 3. ludovit says:

  torok

 4. ludovit says:

  torok

Skip to main content