Remote Desktop na Androidu a Applu


Remote Desktop, česky Vzdálenou plochu, můžete nyní využívat i mimo platformu Windows. Společnost Microsoft vydala oficiální aplikaci pro systémy Google Android, Apple Mac OS i iOS a to zcela zdarma.

S oficiální aplikací Remote Desktop se můžete připojit ke vzdálenému počítači skutečně odkudkoliv. Aplikace podporuje publikaci aplikací pomocí Remote Desktop Gateway a Services společně s ověřováním pomocí Network Level Authentication (NLA). Pravidelné uživatele jistě potěší i podpora technologie RemoteFX. Firmy tak nyní mohou zaměstnancům zprostředkovat přístup k aplikacím, které doposud na alternativních platformách neměly svoji podporu nebo oficiální aplikaci.

Jednotlivé aplikace byly do obchodu mobilních aplikací publikovány v předchozích dnech a nejedná se rozhodně o první verze. Společnost Microsoft zakoupila firmu HLW Software Development GMBH, která se RDP aplikacemi zabývala řadu let a její produkty již zaznamenaly miliony stažení.

clip_image001

Aplikace jsou ke stažení zcela zdarma!

- Petr Vlk (KPCS CZ)

Comments (5)

 1. Lukáš says:

  Teď už chybí Remote desktop pouze na Windows Phone 🙁

 2. Rudolf Dvořák says:

  Dobrá práce,

  konečně jsem se dočkal. Jenom to mohlo byt vícejazyčné.

 3. Borek says:

  Zkuste prosím zjistit, jestli MS plánuje dodělat podporu čipovek, díky! Jedna firma s placeným klientem to měla v plánu, ale teď po uvolnění MS klienta zastavili vývoj 🙁

 4. VencaS says:

  Jen pro platformu Windows Phone je to placený. To je podpora prodeje WP, jak z učebnice pro kokoty…http://www.windowsphone.com/…/e2af408b-555a-e011-854c-00237de2db9e

 5. Lukáš says:

  Kdyby placené, bohužel výrobce zmíněného RDP klienta není Microsoft… přitom pro "Metro" existuje od samotného začátku.

Skip to main content