Přehled novinek ve Windows Azure


V průběhu minulých týdnů došlo v cloudové službě Windows Azure k uvedení několika novinek, které stojí za povšimnutí:

Windows Server 2012 R2 dostupný ve Windows Azure Image galerii
Krátce po uvedení RTM verze Windows Serveru 2012 R2 se tento serverový operační systém objevil v galerii šablon, zjednodušujících nasazení nových virtuálních strojů.

Snížení cen u paměťově velkých instancí virtuálních strojů
Vysoce výkonné virtuální stroje, dostupné ve Windows Azure jako typy A5, A6 a A7, se dočkaly snížení cen o 22%.

Windows Azure Backup Global Availability
Služba Windows Azure Backup, která umožňuje snadné nastavení zálohování ve Windows Serveru 2012 či 2012 R2, případně v System Center 2012 (R2) Data Protection Manageru, ukončila testovací období a je nyní globálně dostupná jako plně podporovaná služba. Pro další informace o Windows Azure Backup mrkněte na první a druhý díl článků “Zálohujeme do Azure”, uvedených v rámci TechNet Flash zpravodaje, případně navštivte stránky této službě věnované.

Windows Azure Active Directory automaticky součástí každé subscription
Cloudová obdoba adresářové služby Active Directory je již nějakou dobu uživatelům Windows Azure k dispozici, ovšem nyní každá Windows Azure subscription obsahuje instanci WAAD automaticky. V rámci jedné subscription lze využít více instancí WAAD, navíc v rámci Windows Azure SDK bude využívat právě WAAD namísto dosud využívaných certifikátů. Pro další informace o WAAD navštivte stránky Windows Azure, případně knihovnu TechNet.

Windows Azure Hyper-V Recovery Manager ve stadiu placeného preview
Sužba Hyper-V Recovery Manager slouží jako orchestrační nástroj pro správu disaster recovery řešení, kdy mezi dvěma datacentry, které mezi sebou přenášejí virtuální stroje pomocí Hyper-V repliky, řídí replikační procesy, sleduje výpadky a reaguje na ně podle nastaveného plánu.
Služba je momentálně k dispozici jako testovací preview a byla zpoplatněna.
O Hyper-V Recovery Manageru jsme podrobněji informovali na TechNet blogu, případně můžete další informace načerpat na stránkách Windows Azure.

- Kanty

Comments (1)
  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Comments are closed.

Skip to main content