Microsoft Ignite Summit Prague – poslední možnost registrace


clip_image001

Zveme Vás na setkání Ignite Summit Prague, které se bude konat ve dnech 22.–24. října 2013 v hotelu Hilton v Praze.

Ignite Summit je série třídenních seminářů s omezeným počtem účastníků. Setkání je určeno pro zákazníky a partnery společnosti Microsoft, kteří mohou touto formou získat informace přímo od hlavních produktových specialistů společnosti Microsoft. Jedná se o mezinárodní setkání se zahraničními přednášejícími a hosty, a proto bude obsah v anglickém jazyce.

V rámci Ignite Summit Prague se můžete zúčastnit více než 70 samostatných přednášek v blocích zaměřených na služby Office 365, vývoj na platformě Office, systém Exchange a produkty Project a SharePoint.

V průběhu této akce budete mít příležitost navázat kontakty a dozvědět se osobně více od svých kolegů z oboru a zástupců společnosti Microsoft. V rámci Ignite Summit Prague organizujeme také večerní recepce pro účastníky. Více na registračním webu.

  • Toto exkluzivní školení je bezplatné. Pokud se ovšem zaregistrujete a svou registraci nezrušíte do deseti (10) pracovních dnů před začátkem akce, budeme nuceni v případě Vaší neúčasti účtovat poplatek ve výši 600 USD.
  • V rámci registrace na Ignite Summit není zajištěno ubytování. Pro omezený počet zájemců jsou ale v hotelu Hilton Prague k dispozici pokoje za speciální zlevněnou cenu. Podrobné informace najdete na registračním webu.

Počet míst je omezený. Potvrďte svou účast ještě dnes!

Těšíme se, že Vás budeme moci přivítat na této výjimečné akci. Budete-li mít jakékoli dotazy, můžete se obrátit na registrační službu Microsoft Ignite.

Těšíme se na setkání s vámi

Ignite Summit Prague - Track Descriptions

Office 365

Office 365 delivers the capabilities that users demand while allowing IT to stay in control. However, this change requires IT Pros to adapt their traditional client-server skills for the cloud computing era.  In this track,  IT Pros will see how new features come to Office 365 first, learn about the new tools and processes to migrate on premises workloads to Office 365, and prepare for the new operational role of IT Pros.

Developer

The developer platform for Office, SharePoint and Office 365 offers new exciting opportunities for creating highly scalable customizations that work both in the cloud and on-premise.  The developer track will help you hit the ground running by letting you know everything you need to know to leverage the cloud app model and create apps right away.

Exchange

Microsoft Exchange Server 2013 brings a new rich set of technologies, features, and services to the product. Exchange 2013 supports people and organizations as their work habits evolve from a communication focus to a collaboration focus while helping IT lower the total cost of ownership.  The Ignite Exchange track digs deep into these capabilities and provides expert guidance to deploy Exchange Server 2013 in your own environment.  Roll-up your sleeves and get deep inside information on Exchange Server 2013.

Project

The new Microsoft Project is delivered through Office 365 and builds on top of SharePoint Online. It enables your businesses to plan and prioritize project portfolio investments and deliver the intended business value. Great implementations are always aligned with business requirements, this track helps you understand how you can deliver, configure and extend a system that delivers the right value for your business – with choice for on-premises or online deployment.

SharePoint

SharePoint helps you organize information, people and projects and provides powerful management controls to IT Pros. In this track, IT Pros will gain knowledge to deploy and upgrade to the new capabilities of SharePoint Server 2013 and SharePoint Online.

Comments (0)

Skip to main content