Aktualizace IE 10.0.10 na Windows Update


Říjnová kumulativní aktualizace zabezpečení aplikace Internet Explorer 6, 7, 8, 9, 10 a 11 je k dispozici na Windows Update. Opravuje dvě veřejně známé zranitelnosti a osm potencionálně nebezpečných míst, které však byly včas nahlášeny před jejich veřejným odhalením. Nejvážnější zranitelnosti se týkají vzdáleného spuštění kódu, pokud uživatel navštíví webovou stránku útočníka. Ten pak může získat stejná práva, jako má uživatel.

Uživatelé se zapnutým UAC (řízení uživatelských účtů) jsou proti napadení lépe chráněni. Aktualizace je na Windows Update, takže není potřeba podnikat žádné zvláštní kroky, pokud máte povoleny automatické aktualizace. V opačném případě doporučuji věnovat se nasazení této aktualizace co nejdříve, protože nejohroženější jsou systémy v době mezi zveřejněním zranitelnosti a instalací bezpečnostní aktualizace.

Aktualizace je pro klientské Windows hodnocena jako kritická a pro Windows Server jako doporučená.

Vyšla také nová verze Adobe Flash Playeru 11.9 pro Internet Exploreru 10 a 11.

Protože Windows 8.1 bude veřejně dostupný až 18. října, verze aktualizace Internet Exploreru 11 je stále RTM.

Aktualizace obsahuje dalších šest oprav, které se netýkají bezpečnosti. Dvě souvisí s proxy servery, dvě s panely prohlížeče, jedna s tiskem obrázků a jedna s otevíráním Office dokumentů přes prohlížeč. Více informací se dočtete v bezpečnostních bulletinu MS13-080 a v poznámkách společnosti Adobe.

- Václav Dajbych, IE userAgent

Comments (0)

Skip to main content