Zkušební verze Windows 8.1 Enterprise Preview k dispozici


Po nedávném uvedení zkušební verze Windows 8.1 Pro Preview se konečně dočkali i správci větších počítačových sítí, kde se využívá Enterprise funkcionalita. Před chvílí byla na TechNet Evaluation Centru uvolněna ke stažení zkušební verze Windows 8.1 Enterprise Preview. Kromě veškeré funkcionality z edice Pro zde naleznete i:

 • Windows To Go – možnost vytvoření USB klíčenky s kompletním operačním systémem a možností startu v podstatě na jakémkoliv počítači
 • Start Screen Control – nová možnost kontroly rozvržení moderního uživatelského rozhraní napříč organizací, a to jak pomocí úvodní šablony, kterou uživatelé následně mohou měnit podle svého, tak striktním vynucením layoutu
 • DirectAccess – přímé, obousměrné připojení do vnitřní firemní sítě odkudkoliv
 • BranchCache – transparentní sdílení souborů, webových stránek a dalšího obsahu napříč pobočkou v rozvětvené struktuře velkých podniků a organizací
 • Virtual Desktop Infrastructure (VDI) – virtualizace firemních desktopů při zachování všech uživatelských vymožeností typu podpory 3D grafiky, možnosti připojení USB periférií či využití dotykových zařízení
 • AppLocker – možnost granulární kontroly aplikací, instalovaných na firemních počítačích
 • Windows Enterprise Side-Loading – možnost přímé instalace firemních aplikací do moderního uživatelského rozhraní, bez nutnosti publikování aplikace ve Windows Store.

Samozřejmě i v edici Enterprise můžete využívat novinek, které byly oznámeny na červnové konferenci TechEd, namátkou můžeme jmenovat:

 • Assigned Access – možnost přímého spuštění jedné moderní aplikace, která je výhodná pro kioskové a terminálové počítače
 • Inbox VPN klienti – rozšířená podpora pro VPN klienty řešení třetích stran, a to jak na platformě x86/x64, tak i na platformě ARM (Windows RT)
 • Open MDM – Windows 8.1 podporují Open Mobile Alliance Device Management (OMA-DM), a mohou tak být spravovány pomocí nástrojů třetích stran typu MobileIron či AirWatch. V kombinace se službou Windows Intune tak lze dosáhnout plné kontroly nad firemními zařízeními.
 • Workplace join – významné vylepšení pro BYOD scénáře, kdy uživatelé mohou pro přístup do firemní sítě využívat vlastní hardware. Umožňuje daný počítač v doméně zaregistrovat a považovat za důvěryhodný bez nutnosti připojení do domény.
 • Remote business data removal – opět podpora BYOD, kdy při odchodu daného zaměstnance z firmy lze na jeho zařízení selektivně vymazat pouze firemní data a aplikace, bez poškození dat a aplikací uživatele.

Pro kompletní popis vylepšení a nové funkcionality ve Windows 8.1 mrkněte na blog vývojového týmu Windows.

Pro další informace o Windows 8.1 Enterprise, novinkách, funkcionalitě a nasazení ve firemním prostředí navštivte Windows 8 TechCenter.

- Kanty

Comments (3)

 1. Lukas Beran says:

  Konečně 🙂 Na workplace join se ale těším, to bude snad hodně dobrá věc.

 2. Honza Janeček says:

  Hezký den, ví se již, kdy bude dostupná RTM 8.1 enterprise a 2012R2 pro volume zakazniky ? Slyšel jsem něco o srpnu …

 3. blogCZSK says:

  Uvedení RTM verze je plánováno na druhou polovinu srpna. Verze pro multilicenční zákazníky bude uvedena v následujících týdnech. O dostupnosti budeme zákazníky informovat.

Skip to main content