Co IT-týden dal: server bootuje, počítače stávkují


Irena> Jsem tu s krátkým updatem o situaci v naší IT domácnosti.

Protože jsme se již při nastěhování do domu rozhodli mít pracovní stůl pro oba členy domácnosti v ložnici, bylo hned z kraje potřeba vyřešit, kam s počítači, aby v místnosti nehučely. Řešení se ukázalo být poměrně snadné. V rohu místnosti jsme vyvrtali otvor do stropu, protáhli kabely a počítače dali na půdu. Řešení je to elegantní, v pokoji nám na stole zůstaly jen krásné designové monitory a malé přepínače. Ovšem řešení není až tak dokonalé, jak se zprvu zdálo. Zatímco v pokoji je v posledních dnech nějakých 30°C, na půdě může být kolem 60°C. Tento týden jsme si poprvé v praxi ověřili, že ochrana počítačů/zařízení proti přehřátí funguje. Ve středu se nám počítače a vlastně všechna zařízení, kromě jediného přístroje, na půdě sama vypnula a nejdou znovu zapnout. Neuhodnete, které zařízení je to jediné, které nedbá vedra a „jede“ dál. Ano, je to náš stále bootující (nebo aspoň blikající) server. V tuto chvíli bootuje/bliká už cca 2,5 měsíce. Začínám si myslet, že manžel nebude mít to srdce ho vypnout nikdy, když už tomu dal tolik času a možná stále doufá, že naběhne. Asi budu muset přikročit k drastickému kroku – až bude pryč, vylezu na půdu a vypnu ho sama. Kdybyste ode mne dlouho neviděli žádný příspěvek, tuto kamikaze akci jsem nepřežila Veselý obličej.

 

KFL > Ode mě tento týden jen v rychlosti. Posledních pár týdnů je ve znamení plánování aktivit na další fiskální rok (od července), pričemž ve středu jsme měli rozhodující telekonferenci, která rozhodla o tom, zda všechny naše nápady a vize v nadcházejícím období uvidíte. A víte co? Uvidíte :). Takže se těšte, zase toho chystáme spoustu, a to včetně velké konference na podzim.

Kromě toho jsem, stejně jako všichni ostatní, řešil vedro a tím pádem dopad na infrastrukturu doma. Můj garážový rack vykazoval vnitřní teplotu 47 stupňů, server potom hlásil 52 na CPU a 49 na HDD. Chvíli jsem laboroval, jak nastalou situaci řešit a nakonec jsem vzal kabel od vnitřního ventilátoru a zapojil ho do zásuvky. Situace se tím poměrně rychle vyřešila, neb vzduch v garáži měl 30 stupňů a tak dokázal i v racku sundat rtuť na přijatelných 42 stupňů (server potom 47/41 stupňů). To jde.

A abych nezapomněl - tento týden mi volal Radim Petratur (kdo si ho pamatuje, ha?) a říkal, ať "tam všechny" pozdravuju. Tak předávám dál :).

 

Pohodový víkend bez přehřátí přejí,
- Irena, Kanty a KFL

Comments (0)

Skip to main content