Nové virtuální laby pro System Center 2012 SP1


SysCnt_v_rgbVirtuální laby jsou k dispozici pro případ, kdy si chcete vyzkoušet funkcionalitu některého z Microsoft produktů, ale nemáte k dispozici hardware potřebný pro testování. Stačí se připojit na stránku virtuálního labu a pomocí Remote desktopu se připojíte do datacentra Microsoftu, kde je pro vás daný scénář vytvořen a spuštěn a k dispozici máte i průvodce.

Seznam virtuálních labů, dostupných pro System Center 2012 SP1, se nedávno rozrostl o následující položky:

  • Lab 1: Configuration - vytváření host group, sdílení, library serveru, přidání Hyper-V hostitelů, nasazení System Center Operations Manager agenta na hostitele, konfigurace integrace monitoringu.
  • Lab 2: Infrastructure – konfigurace storage, sítí a služeb. Tvorba privátního cloudu, import VMware virtuálních strojů a nasazení služeb.
  • Lab 3: Private Cloud – nasazení failover clusteru, konfigurace uživatelských rolí, tvorba dashboardu, konfigurace advanced cluster nastavení a design vicevrstvé servisní šablony.
  • Lab 4: Services & Automation – nastavení a modifikace konfigurace Orchestratoru. Tvorba, přizpůsobení a průběh samoobslužného požadavku. Tvorba runbooku.
  • Lab 5: Applications – nasazení aplikace pomocí samoobslužného portálu, zvýšení kapacity aplikační úrovně, konfigurace aplikačního performance monitoringu, náhledy na údaje z monitoringu.

Kompletní přehled System Center virtuálních labů naleznete zde, pokud by vás zajímaly i další Microsoft produkty, mrkněte na hlavní stránku virtuálních labů.

A pro ty z vás, kteří disponují testovacím hardware, jsou samozřejmě k dispozici trial verze, které naleznete na TechNet Evaluation Centru.

- Kanty

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content