Nová edice MSDN PLATFORMS pro IT profesionály


Od června je dostupná nová, speciální edice MSDN s označením MSDN Platforms. Je určena pro provozní IT profesionály, testery, provozní administrátory, projektové manažery a ostatní, kteří se potřebují účastnit procesu návrhu, tvorby, testování a nasazování aplikačního software, zejména serverové infrastruktury ale nepotřebují Visual Studio nebo jeho pokročilou funkčnost. MSDN Platforms využijí i vývojáři v jiných nástrojích než je Visual Studio.

Zde je aktuální porovnání benefitů dostupných úrovní MSDN:

Cenově je MSDN Platforms postaveno přesně mezi MSDN Premium a Pro edici a tak např. nová licence ve splátkovém Open Value programu (položka 3VU-00004) vyjde na 1300 EUR ročně/admin, budoucí prodloužení na polovinu. Benefity ještě budou přibývat, aktuálně se pracuje např. na přidání Azure služeb.

Primární důvod uvedení MSDN Platforms je umožnit elegantně licencovat aplikační testovací prostředí a uživatelské testovací prostředí ve firmách. S tím jak se zvyšuje výkon hw zařízení a využití virtualizace, tak i většina společností řeší jak provozovat testovací prostředí vedle svého produkčního a jak ho licencovat. MSDN umožnuje již déle licencovat neomezené testovací prostředí pro neomezený počet serverů a běžných uživatelů pomocí MSDN licencí pro administrátory. V praxi to většinou vyžadovalo MSDN Premium licence které však obsahující mnoho další funkčnosti pro vývojáře nebo profesionální testery a pro malé společnosti byla cena MSDN Premium příliš vysoká.

V mnoha společnostech se používá pro ověření funkčnosti software TechNet Subscription. TechNet Subscription má však v této oblasti velmi výrazné omezení a prakticky nelze pro výše uvedené účely použít. Porovnání MSDN Subscription vs. TechNet Subscription:

Poznámka: Některé klientské produkty např. MS Office mohou majitelé MSDN Premium nebo Ultimate používat i pro své vlastní provozní potřeby.

MSDN Platforms lze pořídit ve všech multilicenčních programech s výjimkou OPEN. Neexistuje “krabicová” verze. Nelze objednat zasílání DVD, jedná se digital-only distribuci formou MSDN downloadu. V současné době není možno na něho nebo z něho přejít formou Step-Up. Není dostupné v speciálních programech jako např.  Microsoft Partner Network. Licence mají trvalý charakter.

Buri

(článek převzat z českého MSDN blogu)

Comments (0)

Skip to main content