Záznamy, prezentace a Q&A z TechDays Online – System Center 2012 SP1 a Windows Intune


TechDays2013_ (640x347)Přinášíme vám záznamy, prezentace a otázky a odpovědi  z celodenní online konference TechDays Online 2013, zaměřené na produkty rodiny System Center a Windows Intune, která se konala minulý týden.

Záznamy z jednotlivých částí jsou k dispozici na MSTV.cz, přímé odkazy jsou následující:

Prezentace, použité během přednášek, naleznete všechny v tomto umístění.

Během přednášek padaly i otázky, zde jsou spolu s odpověďmi jednotlivých přednášejících:

Windows Intune a SCCM (odpovídají Lukáš Keicher a Jan Lukele):

Ve WP8 se ztratila podpora vypnout fotoaparát přes Exchange ActiveSync protokol. Mobilní zařízení jde spravovat pomocí SC 2012 ConfigMgr klienta a moje otázka zní, zdali musím pro vypnutí fotáku koupit licenci pro Windows Intune, nebo to zvládnu udělat jen s ConfigMgr napojeným na Exchange.
Ano, fotoaparát opravdu vypnout nejde a nelze to ani přes politiky Windows Intune či SCCM.
Jinak obecně platí, že pro aplikování jakýchkoli politik pro správu mobilních zařízení pomocí SCCM je potřeba licence Windows Intune. Samotné SCCM bez Intune Connector neumí mobilní zařízení spravovat, pokud je v kombinaci s Exchange konektorem, umí spravovat mobilní zařízení stejně jako to umí Exchange, tzn. nastavovat ActiveSync politiky, nic víc, nic míň..

Jak je na tom BlackBerry?
BlackBerry je hodně specifická platforma, která se bez aplikací třetích stran neumí připojit ani k ActiveSyncu. Tzn. veškerou správu BlackBerry telefonů je potřeba řídit pomocí BES, případně dalšími rozšířeními třetích stran. Pokud byste pomocí aplikací třetích stran BlackBerry k ActiveSync připojili, pak je teoreticky možné jej řídit pomocí Windows Intune s nakonfigurovaným Exchange Connector. Tuto možnost však nemáme vyzkoušenou a tudíž ji nemůžeme doporučit, ani potvrdit její funkčnost.

SC Service Manager (odpovídá Matouš Rokos):

Je service desk lokalizován do ČJ, případně počítá se s lokalizací?
Konzole i self service portál jsou lokalizovány do češtiny i mnoha dalších jazyků.

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content