Co IT-týden dal: Všechno zlé je pro něco dobré (nebo ne?)


Irena> Letos se nám doma s technologiemi nějak nedaří. Před pár týdny jsem vás informovala o tragédii, která se nám přihodila se serverem (mimochodem, stále bootuje, už přes 2 měsíce, a manžel stále doufá....) a další povedená taškařice na sebe nenechala dlouho čekat.

Jednoho sobotního rána manžel zapnul počítač, otevřel outlook a kliknul na odkaz, který mu poslal kamarád e-mailem. Obrazovka zablikala a objevilo se něco ve smyslu: „Snažíte se otevřít nelegální webovou stránku. Podle paragrafu blablaba...jste stíhán českou policií...". Následně se počítač zablokoval. Bylo nám podezřelé, že by policie měla tak pokročilé postupy a tak jsme jim zavolali. Ti nám samozřejmě jen potvrdili, že se jedná o vir a nikoliv o jejich aktivitu. Asi nemusím zdlouhavě popisovat náladu a slovní výjevy mého manžela v následujících pár hodinách. Do počítače se mu naštěstí nakonec podařilo dostat pod mým uživatelským účtem a aspoň stáhnout data z disku.

Všechno zlé je ale pro něco dobré, tedy snad. Když už nastala tato politováníhodná situace a musíme pročítač přeinstalovat, manžel se rozhodl dát konečně šanci Windows 8 a zkušebně je na tento počítač nainstalovat. Jsem zvědavá, co na ně bude říkat. Pokud bude jeho reakce taková jak předpokládám, tj. bujaré nadšení a výkřiky blaha, podělím se o to s vámi v některém z příštích Co IT týden dal.

Pohodový víkend bez nelegálních webových stránek přejí

Irena, KFL (t.č.n.d.) a Kanty (t.č.n.p.)

Comments (3)

 1. Jiří Bergman says:

  jj, klasika to známe – Kriminální policie, pár našich zákazníků to taky chytlo

  PC není potřeba přeinstalovávat stačí opravil klíč

  HKLMSoftwareMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon – Shell

  má tam být pouze explorer.exe cokoliv za čárkou stačí v nouzi smazat a pc pak doléčit

  často tam bývá navíc něco jako c:UsersUserAppDataLocalskype.dat

 2. Kazzan says:

  Počítač bez Security Essentials? 😉

  Plus pro Jiří Bergman. Aneb také jsme v práci řešili u několika zákazníků v různé podobě.

 3. rozvod says:

  Vzhledem k tomu jak nepovedený produkt Windwos 8 je, Váš manžel podá brzo žádost o rozvod :). Virus ´Policie ČR´ je k mání na stránkách 18+ čili je jasné co s PC prováděl.

Skip to main content