Co IT-týden dal: drsoň a 6,5 tisíce


Kanty> Ještě než se pustím do popisování příhody, která se mi nedávno stala na chodbě u kanceláří, rád bych upřesnil jednu věc: nehraju akční hry. Ne že bych proti nim něco měl (svého času se mi v Counter Strike celkem dařilo), ale nějak na to není čas a ani chuť. Tento fakt může vám, herně zdatnějším, napovědět, proč jsem se choval, jak jsem se choval, a nezareagoval jsem jinak.

imageK samotné příhodě: normálně si tak jdu v práci po kanceláři, běžné všednodenní dopoledne, bez obav vstupuji na chodbu u výtahů a tam… tam stál drsně vyhlížející maník s velmi masivní zbraní, která na první pohled kromě palebné síly disponovala i brutální, od krve zacákanou motorovou pilou. V takových chvílích člověk reaguje instinktivně a bez přemýšlení. Moje první reakce byla zahrabat se do podlahy, což vzhledem k betonové konstrukci moc nefungovalo, následná samovolná instrukce nutila mé tělo ustupovat zpět, což byl vzhledem k pozici v sedmém patře a otevřeném koridoru docela problém. Během toho paralelní proces zkoušel definovat, kdo že vlastně ten maník je. Prvotní myšlenku, že jde o nového nadřízeného, vystřídala jiná hypotéza, související s probíhajícím interním auditem. Napadlo mě, že audit asi nedopadl nejlépe a nastoupila úderná jednotka v podobě jakéhosi Viktora čističe. V tu chvíli už ale začínal vyhrávat chladný rozum, který mi našeptával, že maník sice drží v ruce brutální zbraň, ovšem neřve, nemává s ní, a že i ty cákance krve jsou pouze na řetězu a na zbrani a nikoliv na maníkově oblečení, jak by se slušelo v případě právě spáchaného zločinu (ještě že v televizi vysílají ty detektivní seriály, kde se vyskytují slova jako “forenzní”, “daktyloskopický” a podobně).

Ano, ti z vás, kteří akční hry hrají, už asi vědí. Ta zbraň je replikou zbraně z nejmenované hry, a pracovník agentury si ji k nám přišel vyzvednout a odvézt na focení v rámci reklamní kampaně. A protože nešlo o šíleného maniaka, ale o přátelského a pohodového člověka, bez problémů na chodbě se zbraní zapózoval a umožnil mi tak (za cenu toho, že mu ujel výtah) předat tento zážitek čtenářům TechNet blogu včetně obrazové dokumentace.

 

KFL> Abych učinil také jednou krok pracovním směrem, připomenu, že příští týden vypukne nová vlna průzkumu spokojenosti mezi vámi, IT odborníky. Zároveň připomenu, že tento průzkum je jedním z mála zdrojů zpětné vazby, kterou dostáváme od širšího publika. Pro vás je to tedy vynikající příležitost, jak nám říct, co děláme jako česká pobočka MS dobře, a kde naopak přidat. Skupina respondentů je náhodně vybrána z celé naší databáze a v této vlně se týká cca 6,5 tisíce lidí. Pokud vám přijde notifikace a později pozvánka z adresy feedback@e-mail.microsoft.com, vězte, že patříte právě mezi vybrané. Děkuji předem všem, kteří si najdou čas na vyplnění formuláře.

A nepracovně tento týden prakticky nic nemám. Televize mi stále funguje, parabola bude až příští týden, tak jen snad zmíním, že mi vyrazily tulipány a tudíž se dá snad usuzovat, že jaro je na spadnutí :).

Pohodový víkend bez masakrů přejí,
- Kanty, KFL a Irena

Comments (0)

Skip to main content