Azure Virtual Machines – připravované akce


WinAzure_rgb_Cyan_MMožnost provozovat virtuální počítače v cloudové službě Windows Azure získává čím dál více pozornosti a na toto téma se objevuje stále více dotazů. Proto jsme pro vás připravili dvě akce, které mohou váš hlad po informacích ukojit:

Vytvořte si virtuál v cloudu! – online meeting, čtvrtek 7.2., 10:00–12:00

Vytvořit si na pár hodin hardwarově nadupaný virtuální počítač včetně nainstalovaného operačního systému, něco si na něm vyzkoušet, poté ho vymazat a nic nezaplatit? Nic nemožného s Azure Virtual Machines. Stejně tak je možné tuto službu využít k trvalému běhu serveru s účtováním rozumnou částkou za hodinu běhu – bez nutnosti kupovat hardware anebo software. Přijďte se sami podívat na praktické ukázky, které si můžete též sami pohodlně vyzkoušet. Využijte příležitost zeptat se na vše, co vás zajímá.

Na meeting se můžete zaregistrovat zde.

 

Hands-on lab: Virtuál v cloudu (IaaS) - Pondělí 25.2., 9:00-15:00
Místo konání: Microsoft, Vyskočilova 1461/2a, Praha, konferenční místnost Aquarius

V praktickém cvičení si na vlastním HW vyzkoušíte vytváření virtuálních počítačů v cloudu.
K čemu je takový virtuální počítač dobrý? K řadě věcí. Předně nemusíte kupovat žádný hardware ani licenci na software – platíte pouze za hodinu existence virtuálního počítače, a to v závislosti na jeho hardwarových parametrech. Je tedy ideální pro zkoušení, kdy potřebuji určitý scénář rozběhnout na pár hodin. Hodí se ale i pro produkční použití, neboť infrastruktura je velmi robustní, všechny komponenty jsou duplikovány a vaše data (virtuální disky) jsou dokonce uložena ve třech zcela nezávislých replikách. Takovou úroveň odolnosti proti selhání a automatické obnovy v případě havárie vám žádný hoster nemůže nabídnout.
Na praktickém cvičení si můžete vše bezplatně vyzkoušet. Co budete potřebovat? Vlastní počítač a předem vytvořený bezplatný 90 denní testovací účet.
POZOR
- v tomto případě je vlastní počítač (notebook) a bezplatný zkušební účet Windows Azure opravdu nutností!

Registrovat se můžete zde, kapacita místnosti je omezena, zaregistrujte se co nejdříve.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content