Jak na privátní cloud – videozáznam a prezentace online semináře


V listopadu proběhl online seminář zaměřený na privátní cloud. Tento seminář volně navazoval na předchozí díly našich mini-IT campů, kdy jsme se věnovali úvodu do Hyper-V, vysoké dostupnosti a novinkám v System Center a správě virtuálního prostředí.

V semináři MVP Jan Matějka nejprve krátce popsal principy fungování cloud řešení, představil příklady využití ve firemním prostředí a největší výhody použití cloudového modelu a nastínil role jednotlivých produktů rodiny System Center v tomto prostředí.

Po krátkém úvodu následuje dlouhé demo na živém prostředí, kde se Jan Matějka zaměřil na ukázku toho,  jakým způsobem dosáhnout vysoké dostupnosti, škálovatelnosti, samoobslužnosti a delegace oprávnění za pomocí Hyper-V, Virtual Machine Manageru a App Controlleru.

Ve třetí části, opět na živém prostředí, se můžete podívat na možnosti monitoringu a reportingu pomocí Operations Manageru.

A konečně čtvrtá, poslední část záznamu semináře o privátním cloudu nám předvede možnosti automatizace prostředí a správy procesů pomocí nástrojů Service Manager a Orchestrator.

Videozáznam jsme pro přehlednost rozdělili do čtyř samostatných videí, jež obsahově odpovídají výše uvedeným částem. Všechna videa naleznete jako obvykle na MSTV.cz, prezentace je k dispozici zde.

- Kanty

Comments (4)

 1. JARY says:

  Je někde napsan program a datum kdy bude další online semináře?

 2. Kanty says:

  Dobrý den, v tuto chvíli přesný program dalších seminářů nemáme. Jakmile bude k dispozici, určitě o něm napíšu nový příspěvek zde na technet blogu.

 3. Anonymous says:

  Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

 4. Anonymous says:

  Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content