Windows Azure vstupuje do světa superpočítačů


WinAzure_rgb_Cyan_MMinulý týden vydal Windows Azure tým velmi zajímavou zprávu, která dokazuje obrovské možnosti rozšiřování výpočetního výkonu na této platformě.

V rámci projektu výzkumu genetických onemocnění vyvinul pan David Heckerman ve spolupráci s eScience research group nový algoritmus jménem FaST-LMM. Tento algoritmus slouží k vyhledávání souvislostí mezi genomem a chorobou za pomocí analýzy velkých objemů dat.

A právě pro zpracování velkého objemu dat nastoupil Windows Azure. Za pomocí Microsoft HPC Packu 2012 byl výše zmíněný algoritmus nasazen na 27.000 výpočetních jader, aby propočítal vztahy mezi 63.524.915.020 genetickými páry. Tato úloha, která by na osmijádrovém procesoru trvala dvacet pět let, byla ve Windows Azure zpracována za 72 hodin.

Windows Azure tým rovněž provedl oficiální testování výpočetní síly Windows Azure pomocí LINPACK výkonnostních testů. Výsledek? 151,3 TFlops na 8.065 jádrech s účinností 90,2%, což Windows Azure vyneslo umístění v žebříčku Top 500 nejvýkonnějších superpočítačů světa (a rozhodně nejde o 499. místo:)

Podrobnější informace včetně detailů o konfiguraci použitého hardware naleznete na blogu Windows Azure týmu, informace o HPC packu 2012 naleznete na hlavní stránce HPC.

-Kanty

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content