Jak ověřit kompatibilitu aplikací a zařízení s Windows 8? Na Compatibility Center!


Již při uvádění Windows Vista na trh připravil Microsoft stránku Compatibility Center, kde jste mohli jednoduše, buďto podle kategorií či přímo podle názvu aplikace, dohledat funkčnost dané aplikace na novém OS. Na portálu byly postupem času ohodnoceny desítky tisíc aplikací, přičemž hodnocení dával k dispozici jednak Microsoft, jednak samotní uživatelé. Zejména druhá možnost byla velmi zajímavá, protože uživatelská hodnocení často obsahovala i řešení případných problémů s aplikací.

Compatibility Center pokračovalo ve stejném duchu i pro Windows 7 a nyní máte k dispozici stejnou možnost i pro nejnovější OS, Windows 8.

Na stránce: http://www.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/win8/CompatCenter/Home naleznete jednak informace o kompatibilitě aplikací (přičemž dohledávat můžete buďto podle kategorií či přímo dle názvu), jednak informace o kompatibilitě hardwarových komponent, opět buďto dle kategorií či dle názvu.

image

Po vybrání konkrétní aplikace či kusu železa obdržíte informace o kompatibilitě s Windows 8, Windows RT a zůstalo zachováno i hodnocení kompatibility s Windows 7. U každé položky můžete rovněž přidat svůj hlas týkající se (ne)kompatibility s daným OS.

Pokud se tedy chystáte na Windows 8 a nejste si jistý spoluprací s vaší oblíbenou aplikací či hardwarem, tato stránka vám může pomoci.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content