Novinky v System Center a správě virtuálního prostředí – videozáznam, prezentace a Q&A online semináře


Minulý týden proběhl seminář na téma novinek v System Center 2012 SP1 a správy virtuálního prostředí pomocí Virtual Machine Manageru. Tento seminář volně navazoval na předchozí díly našich mini-IT campů, kdy jsme se věnovali úvodu do Hyper-V a vysoké dostupnosti.

V semináři se MVP Jan Matějka nejprve věnoval rychlému představení jednotlivých produktů rodiny System Center a neopomenul přiblížit novinky, které přinese připravovaný Service Pack 1. Druhá část byla věnována čistě Virtual Machine Manageru a dlužno dodat, že takřka celý tento díl je prezentován na živém demu VMM, nasazeného na Hyper-V clusteru.

Videozáznamy z obou dílů naleznete jako obvykle na MSTV.cz (ke shlédnutí videa na Windows Phone můžete využít aplikaci, o níž jsme psali včera), prezentace je k dispozici zde.

V listopadu bude série seminářů pokračovat, sejdeme se jako obvykle první čtvrtek v měsíci, tedy 1.11.2012 v 10:00, a povídat si budeme o vyšší úrovni využití kombinace Hyper-V a System Center, tedy o privátním cloudu. Registrovat se můžete již nyní na této stránce.

V rámci semináře padla jediná otázka, zde je spolu s odpovědí:

Může být update server i SCCM?
Ano, je to možné. SCCM taktéž jenom používá/úkoluje vybranou instanci WSUS. VMM dokáže tuto instanci WSUS sdílet. Více o tom přímo v dokumentaci VMM: http://technet.microsoft.com/en-us/library/hh341476.aspx

Pokud vás po shlédnutí záznamů napadnou další dotazy, neváhejte je pokládat do diskuse pod tímto článkem.

- Kanty

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content