Aktualizace IE 9.0.10 na Windows Update


IE_symbol_Cyan_rgbZářijová kumulativní aktualizace zabezpečení aplikace Internet Explorer 9 je k dispozici na Windows Update. Opravuje jednu veřejně známou zranitelnosti a další čtyři zranitelnosti, které však byly včas nahlášeny před jejich veřejným odhalením. Všechny opravy se týkají vzdáleného spuštění kódu, pokud uživatel navštíví webovou stránku útočníka. Ten pak může získat stejná práva, jako má uživatel.

Uživatelé se zapnutým UAC (řízení uživatelských účtů) jsou proti napadení lépe chráněni. Aktualizace je na Windows Update, takže není potřeba podnikat žádné zvláštní kroky, pokud máte povoleny automatické aktualizace. V opačném případě doporučuji věnovat se nasazení této aktualizace co nejdříve, protože nejohroženější jsou systémy v době mezi zveřejněním zranitelnosti a instalací bezpečnostní aktualizace.

Aktualizace je pro Internet Explorer 6, 7, 8 a 9 na klientských Windows hodnocena jako důležitá pro Internet Explorer 6, 7, 8 a 9 na Windows Serveru hodnocena jako doporučená. Internet Explorer 10 není zranitelnostmi postižen.

Vyšla také bezpečnostní aktualizace pro Adobe Flash Player pro Internet Explorer 10 na Windows 8 a Windows Server 2012.

- Václav Dajbych, MSP

Skip to main content