Jak poznat zařízení certifikovaná pro Windows 8?


Pravděpodobně všichni jste se někdy potkali s počítačem či notebookem, na kterém byl nalepen certifikační štítek označující, pro jaký operační systém Microsoftu je daný hardware testován.

Úkolem certifikačních štítků je dát najevo, že dané zařízení podporuje určitý standard, který zaručí do jisté míry podobné specifikace, komptabilitu a nebo například použití stanovených technologií. Microsoft si tímto certifikačním procesem zajišťuje, aby se výrobci hardware příliš „nerozšoupli“ a platforma Windows (v tomto případě Windows 8) měla nějaký řád. Když si tedy jako zákazníci koupíte zařízení, na kterém je tento certifikační štítek, víte, že splňuje normy a bude to umět to, co Microsoft inzeroval.

clip_image001

Dost tedy informací, k čemu to slouží, pojďme se podívat, jak tyto nové štítky vypadají. Softwarová jednička samozřejmě nedá dopustit na svoje moderní UI a tak tu máme další kousek, jenž se drží nově zavedeného designového stylu. Grafika štítků je opravdu jednoduchá a jasná – celkem tedy ve čtyřech provedeních: tmavě modrá, tyrkysová fialová a černá. 

Všechny možné druhy certifikačních štítků, které jsou povoleny.

clip_image002

Microsoft u těchto certifikačních štítků například trvá na tom, aby nebyla měněna barva a její odstíny (jsou tedy povoleny jen tyto čtyři možnosti), nesmí obsahovat další elementy, zakázána je pak také například jejich animace nebo změna proporcí.

Pro další informace o certifikačních informacích a celém certifikačním procesu navštivte Windows Hardware Dev Center.

Tomáš Pelán

Comments (0)

Skip to main content