Microsoft Deployment Toolkit 2012 Update 1 k dispozici


Pokud používáte Microsoft Deployment Toolkit (MDT), nadešel čas pro aktualizaci na poslední verzi, 2012 Update 1. Nejnovější verze přináší následující:

  • Přidána podpora pro Windows 8 a Windows Server 2012.
  • Podpora pro System Center 2012 Configuration Manager SP1 CTP: podpora pro MDT pro nasazení Windows 8 a Windows Server 2012 za pomocí Configuration Manager 2012 SP1 CTP, při zachování podpory veškeré funkcionality nového Configuration Manageru (offline BitLocker, UEFI, atd).
  • Podpora pro DaRT 8 Beta: Aktulizovaný MDT podporuje DaRT 8 pro Windows 8, přičemž je zachována i podpora DaRT 7 pro Windows 7. Přidána podpora DaRT pro scénář využívající i Configuration Manager.
  • Nová možnost “Build Your Own Pages” User-Driven Installation (UDI): široce přizpůsobitelný UDI průvodce a designér, jenž umožňuje správcům sítí jednoduše vytvořit vlastního průvodce instalací pro své prostředí a klienty.
  • Podpora pro System Center 2012 Orchestrator – schopnost přidat kroky do OS deployment task sequence, takže v rámci nasazení lze i spouštět Orchestrator runbooks.
  • Další vylepšení: přidána podpora pro Windows PowerShell 3.0, přepracovaná logika instalace pro Roles and Features ve Windows 8, vylepšení scénářů pro “boot from VHD”, a podpora pro Configuration Manager monitoring.

MDT je k dispozici ve 32bit i 64bit verzi (obě verze pak umí nasazovat 32bit i 64bit systémy) a je k dispozici zdarma ke stažení na stránkách Microsoft Download Centra.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content