Co IT-týden dal: obnova provozu, nulák


KFL > Skončily prázdniny a všechno se vrátilo “k normálu”. Byl obnoven standardní provoz. Skoro. Začalo to tím, že si vzal dovolenou Tomáš a posléze i Irena. Takže jsem tu dnes sám a připadám si stále jako o prázdninách. Pouze s tím rozdílem, že je mnohem více práce.

Největší novinkou tohoto týdne je spuštění velké soutěže www.mujvelkytresk.cz. Za uplynulých 5 dní byl web pod palbou návštěvníků, i pár (nejen pozitivních) komentářů se našlo, ale na vše se snažíme reagovat. U vývojářské části jsme i na základě zpětné vazby upravili pravidla. Jak vidíte, myslíme to dobře :).

480x70

 

Soutěž se příjemně rozbíhá, takže pokud se ještě neúčastníte, pusťte se vesele do toho. A pokud soutěžit nechcete, tak si jenom stáhněte hračku v podobě nového Windows Serveru 2012 :). Vždyť je toho tolik nového…

Tento týden nemám ani žádnou vtipnou historku z nepracovní části. Ani zážitek. Tedy kromě toho, že jsem s Tomášem již minulý týden diskutoval o životě a přišel na to, že má jisté odborné zkušenosti z oboru elektřiny, resp. elektrikařiny. A při té příležitosti jsem přišel na to, že já zkušenosti nemám veskrze žádné a kromě zapojení vypínače či zásuvky o tom nevím vůbec nic. Což se krásně ilustrovalo v dialogu:

KFL: “Hele, a v zásuvce jsou tři dráty. Modrej, hnědej a ještě zelenej. Zelenej je zem, hnědej většinou fáze, modrej teda nulák. Na co je vlastně nulák?”
Kanty: “No tím se vrací proud.”
KFL: “Vrací?”
Kanty: “No jasně, vrací.”
KFL: “Proud se vrací? Takže je to vždycky do smyčky?”
Kanty: “No jasně.”
KFL: “Ahaaaa… Jo ahaaaa… Tak tím se mnohé vysvětluje…”
(společný smích)

No co, když jsem kdysi krimpoval desítky ethernet kabelů a stál u mě elektrikář a vůbec nechápal, co dělám, taky jsem mu to vysvětloval. Učený z nebe nespadl a nemusím přece vědět všechno, že jo. Zvlášť když se mám koho zeptat. Důležité je, že mi rostou trávy :).

Hezký víkend,
- KFL, Kanty a Irena

Comments (0)

Skip to main content