Windows 8 Enterprise a Professional pro Windows Intune předplatná – právě k dispozici


Od 1. 9. 2012 mohou stávající i noví zákazníci cloudové služby Windows Intune stahovat instalační Windows 8 Professional a Enterprise ISO soubory a aktivační klíče MAK/KMS na portálu Microsoft Online Services Download. Ke stažení je k dispozici i vícejazyčný balíček pro Windows 8 Professional i Enterprise.

Tato možnost získání instalačních ISO souborů je platná pro MOSA smlouvy.

clip_image001 

Zajímavou výhodou je fakt, že pořízení Windows 8 v rámci Windows Intune předplatného je jediným způsobem, kdy se k Windows 8 Enterprise edici dostanou zákazníci již v počtu od 1 licence (k otevření standardní VL smlouvy je nutné dodržet podmínku min. počtu 5ti licencí).

Ostatní Windows SA zákazníci mají své instalační soubory k dispozici v rámci portálu VLSC.

clip_image001[5]

Uživatelé zkušební/trial verze a partnerského IUR předplatného Windows Intune tuto možnost nemají, nicméně mohou nový operační systém testovat samostatně v 90denní zkušební verzi, v rámci partnerského balíčku Microsoft Action Pack, TechNet nebo MSDN Subscribtion (pro vývojáře).

Důležité upozornění: Podpora zařízení s operačním systémem Windows 8 (vč. Windows RT) bude v rámci Windows Intune managementu a zabezpečení dostupná až s další aktualizací služby, která se prozatím označuje jako Wave D nebo 4.0. Její uvedení je plánováno na podzim roku 2012.

- Lukáš Potužák

Comments (2)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 Licencování společnosti Microsoft patří

  2. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content